Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.01.2018 20:58
Monster Hunter World ma pobić wynik Final Fantasy XV. Legenda branży jest pewna sukcesu
718V

Monster Hunter World ma pobić wynik Final Fantasy XV. Legenda branży jest pewna sukcesu

Capcom zdecydował się rozszerzyć krąg zainteresowania serią Monster Hunter. Najnowsza odsłona trafi jednocześnie na cały świat i będzie dostępna na PlayStation 4 i Xboksach One. Hirokazu Hamamura jest pewny sukcesu produkcji.

26 stycznia odbędzie się premiera Monster Hunter World. Capcom wczoraj potwierdził, że w tym dniu z produkcją zapoznają się wyłącznie gracze na PlayStation 4 i Xboksach One.

Monster Hunter World na PC znacząco opóźniony względem premiery na PlayStation 4 i Xbox One

Capcom zdecydował się zaoferować tytuł bardzo szerokiemu grono odbiorców, ale wiele na to wskazuje, że gra może faktycznie zostać doceniona przez graczy z całego świata. Hirokazu Hamamura jest jednym z największych znawców naszej branży i jego zdaniem Monster Hunter World odniesie spory sukces.

Szef Weekly Famitsu zauważył, że gracze nadal najchętniej sięgają po pierwszoosobowe strzelanki, jednak typowo japońskie tytuły również nie mogą narzekać na brak zainteresowania – warto tutaj zwrócić uwagę na NiOh, Persona 5, czy też NieR: Automata.

Hamamura jest przekonany, że Monster Hunter World może osiągnąć nawet 10 milionów sprzedanych egzemplarzy i tym samym pobić rezultat wygenerowany przez Final Fantasy XV. Square Enix w ostatnim czasie nie prezentowało wyników sprzedaży swojego jRPG-a, jednak w styczniu ubiegłego roku korporacja wspomniała o dostarczeniu do klientów 6 milionów, więc możemy spodziewać się, że aktualnie fani nabyli około 7-8 milionów pudełek.

Monster Hunter World ma podbić Japonię, bo już zainteresowanie testami beta było wyjątkowo dobre, a zamówienia przedpremierowe znacząco przewyższają przewidywania Capcomu. To na pewno dobra wiadomość dla wszystkich graczy, ponieważ deweloperzy zapowiedzieli, że zamierzają znacząco rozwijać tytuł po premierze, a dodatkowi zawodnicy na serwerach na pewno zachęcą studio do prac nad kolejnymi rozszerzeniami.

Źródło: https://www.dualshockers.com/monster-hunter-world-sales-10-million-copies/

Tagi: Capcom famitsu Hirokazu Hamamura monster hunter Monster Hunter World