Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 03.01.2018 08:43
Ostatni gwóźdź do trumny Kinecta. Koniec z przejściówkami do Xbox One S i Xbox One X
6397V

Ostatni gwóźdź do trumny Kinecta. Koniec z przejściówkami do Xbox One S i Xbox One X

Kinect w październiku niby oficjalnie umarł, ale można powiedzieć, że teraz jest "jeszcze bardziej martwy". Microsoft wykonał ostatni ruch w kierunku zamknięcia kinectowego wieka od trumny.

Microsoft poinformował graczy, że nie produkuje już żadnych akcesoriów związanych bezpośrednio z Kinectem. Chodzi tutaj przede wszystkim o przejściówkę, która pozwala na podłączenie sprzętu do Xbox One S oraz Xbox One X. Microsoft nie przewidział w tych modelach dedykowanego portu dla Kinecta i gracze zainteresowani wygibasami przed obiektywem Kinecta muszę kupować w związku z tym specjalne adaptery.

Microsoft kończy produkcję Kinectów

"Po dokładnym przemyśleniu sprawy, zdecydowaliśmy się zakończyć produkowanie Adapterów Xbox Kinect. Chcemy w ten sposób skupić się maksymalnie na nowych, bardziej pożądanych przez fanów akcesoriach dla Xbox One i Windows 10" - powiedział rzecznik prasowy Microsoftu w rozmowie z Polygon.

Przez jakiś czas przejściówka do Kinecta była oferowana w komplecie za darmo z pierwszymi egzemplarzami Xbox One S. Od 2016 roku adapter można było już kupić za 40 dolarów. Od kilku miesięcy ciężko jest znaleźć przejściówkę w sieciach sprzedaży a rzecznik prasowy Microsoftu wytłumaczył powód niedoboru towaru: na więcej adapterów po prostu już nie możemy liczyć.

Źródło: https://www.vg247.com/2018/01/03/the-kinect-is-now-even-deader-than-before-as-microsoft-shelves-adapters-for-xbox-one-s-and-x/

Tagi: