Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.01.2018 15:31
Shenmue III ma nie zaliczyć kolejnego opóźnienia. Premiera w 2018 roku z niespodziankami
564V

Shenmue III ma nie zaliczyć kolejnego opóźnienia. Premiera w 2018 roku z niespodziankami

Na E3 2015 odbyła się wielka prezentacja Shenmue III. Od tego czasu czekamy na konkretną datę premiery, ale według najnowszych informacji tytuł nie zaliczy kolejnego opóźnienia. Znaczące słowa wypowiedział Cedric Biscay, który jest pewien, że gra zadebiutuje na dwóch platformach w 2018 roku.

W połowie grudnia Ys Net potwierdziło nawiązanie współpracy z kolejnym zespołem, który w znaczący sposób pomoże przygotować Shenmue III. Możemy przewidywać, że dodatkowa para rąk do pracy znacząco przyspieszy prace nad przygodą, ponieważ gra ma trafić na rynek w przeciągu następnych 12 miesięcy.

Twórcy Shenmue III wspierani przez zewnętrzne studio. Gra zadebiutuje szybciej?

W sprawie daty premiery wypowiedział się Cedric Biscay – szef Shibuya Productions – czyli ekipy, która od początku wspiera Ys Net w przygotowaniu Shenmue III. Przedstawiciel zespołu z Monaco jest pewien, że nie będziemy świadkami kolejnego opóźnienia:

„Życzę Wam Szczęśliwego Nowego Roku! Wszystkiego najlepszego w 2018 roku! Ten rok będzie świetny z premierą Shenmue III na PlayStation 4 i PC oraz z innymi niespodziankami :).”

Yu Suzuki w ubiegłym roku przełożył debiut z 2017 na drugą połowę 2018 roku, ale nawet ta widomość nie uspokoiła fanów, którzy nie sądzili, że Japończyk może doprowadzić grę na rynek w przeciągu kolejnego roku.

Prace najwidoczniej zmierzają w bardzo dobrym kierunku, więc już wkrótce powinniśmy otrzymać znacznie więcej informacji dotyczących tytułu. Warto pamiętać, że wciąż pojawiają się plotki o odświeżeniu Shenmue i Shenmue II, ale deweloperzy z Japonii wciąż nie potwierdzili tych doniesień.

Źródło: https://www.vg247.com/2018/01/02/shenmue-3-developer-teases-2018-release-other-surprises/

Tagi: Shenmue III shibuya productions YS Net