Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 02.01.2018 12:42
Plagiat czy zbieg okoliczności? Problematyczna reklama Battlegrounds na Xbox One
2821V

Plagiat czy zbieg okoliczności? Problematyczna reklama Battlegrounds na Xbox One

Nawet największym firmom z branży zdarzają się czasem dosyć kompromitujące wpadki. Tym razem potknięcie zaliczyła ekipa marketingowa Microsoft Game Studios.

Amatorów od weteranów branży odróżnia podejście do takich wpadek. W tym przypadku Microsoft potwierdził swoją klasę, bo firma zamiast zamiatać kwestię plagiatu pod dywan wzięła to dzielnie na klatę.

Microsoft prezentuje gratisowe gry Gold na styczeń

O co właściwie ten hałas? Okazuje się, że ekipa speców od marketingu obsługująca oficjalny profil Xbox na Twitterze dopuściła się czegoś w rodzaju plagiatu, kopiując grafikę gracza o pseudonimie Macsterr. Gość jeszcze przed premierą PlayerUnknown's Battlegrounds zaprojektował pomysłową reklamę tej strzelaniny. Autor umieścił postać z Battlegrounds na obudowie Xbox One, co bardzo spodobało się innym graczom, którzy zasypywali Macsterra pochwałami.

Jak się okazuje pracą fana zainspirował się też grafik pracujący dla Microsoftu i to chyba trochę zbyt mocno, bo reklama, która pojawiła się na oficjalnym Twitterze Xbox bardzo przypomina koncepcję Macsterra.

"Pamiętacie moją koncepcję reklamy Xbox One? Microsoft ją właśnie skopiował. Nie twierdze, że mam do tych marek prawa autorskie, ale obrazek został wyświetlony 63 tysiące razy, więc zakładam, że oni to widzieli a ja nie zostałem nawet wspomniany" - pożalił się Macsterr.

Microsoft usunął już swój niefortunny wpis na Twitterze a Major Nelson tak skomentował sprawę:

"Chcę, byście wiedzieli, że ta sprawa jest sprawdzana. W międzyczasie wpis został zdjęty. Poinformuje was o sytuacji, po rozmowie z OP/Macsterrem, jak otrzymam więcej informacji" - napisał Major Nelson.

Przy okazji tematu Twittera warto wspomnieć o aktualnej promocji Games with Gold. Microsoft wczoraj wrzucił na swoje konto reklamę prezentującą gry, które otrzymujemy w styczniu bez żadnych dodatkowych opłat w przypadku posiadania konta Gold. 

Źródło: http://www.eurogamer.net/articles/2018-01-02-microsoft-pulls-playerunknowns-battlegrounds-ad-which-ripped-off-fan

Tagi: battlegrounds games with gold microsoft PlayerUnknown's Battlegrounds