SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.12.2017 14:03
Titan Quest zmierza na PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. Znamy datę premiery i kolekcjonerkę
1617V

Titan Quest zmierza na PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. Znamy datę premiery i kolekcjonerkę

Po kilku plotkach otrzymaliśmy potwierdzenie przeniesienia Titan Quest na konsole aktualnej generacji. Wydawca ujawnił datę premiery, cenę, kolekcjonerkę, a nawet kompletne szczegóły nowego wydania.

Titan Quest to hack and slash uważany przez wielu za świetną alternatywę dla kultowego Diablo. Produkcja pierwotnie zadebiutowała w czerwcu 2006 roku wyłącznie na komputerach osobistych i po dekadzie doczekała się odświeżonego wydania zatytułowanego Anniversary Edition.

Titan Quest po 11 latach od premiery otrzymał właśnie nowy dodatek!

Od kilku dni pojawiały się plotki o przeniesieniu Titan Quest na Nintendo Switcha, a właśnie THQ Nordic potwierdziło przerzucenie produkcji na trzy platformy. Wersja na PlayStation 4 i Xboksa One zadebiutuje 20 marca, a edycja na platformę Nintendo wskoczy na rynek po zakończeniu prac – w informacji prasowej pojawia się znaczące „gdy będzie gotowa”.

Leciwy tytuł w standardowym wydaniu kupimy za około 125 zł, ale gracze mogą również zdecydować się na większe pudełko. Edycja Kolekcjonerska została wyceniona na około 463 zł, a zainteresowani otrzymają:

  • Titan Quest
  • Titan Quest: Immortal Throne (rozszerzenie)
  • Replika greckiego hełmu wojennego o wymiarze 23 cm
  • Notatnik
  • Skrzynka

Gra na konsolach otrzyma polskie napisy, tryb sieciowy (do maksymalnie 6 graczy), ulepszoną oprawę (wszystkie tekstury zostaną przerobione), a twórcy zadbali również o dostosowanie rozgrywki i interfejsu do kontrolerów.  

Pytanie pozostaje jedno – dlaczego tak późno? Chętnie odświeżę sobie w marcu Titan Quest… Chociaż szczerze przyznam, że najbardziej kusi wersja na Nintendo Switcha, która pozwoli eksplorować świat w każdym miejscu.

Na deser dorzucam zwiastun ostatniego wydania i dorzucam zdjęcie kolekcjonerki do galerii.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: pc playstation 4 thq nordic Titan Quest xbox one