Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 12.12.2017 09:08
Vane z pierwszym gameplayem. W grze autorów The Last Guardian polatamy ptakiem
748V

Vane z pierwszym gameplayem. W grze autorów The Last Guardian polatamy ptakiem

Pierwszy raz o Vane, nad którym pracuje część deweloperów The Last Guardian, pisaliśmy już w 2014 roku. Od tego czasu zapanowała niepokojąca cisza w eterze. Na szczęście projekt nie został skasowany.

Temat Vane wypłynął na PlayStation Experience 2017, które zakończyło się w ostatnia niedzielę. Gra, nad którą pracuje od kilku lat część autorów The Last Guardian, dorobiła się wreszcie wersji demonstracyjnej.

ICO spotyka Shadow of the Colossus w Vane

O Vane, w którym wcielamy się w chłopca, który potrafi przemieniać się w ptaka, opowiadał Mat Smith ze studia Friend & Foe. Jak widać tytuł zaskakuje swobodą eksploracji. "Nie chcemy trzymać graczy za rączkę, mówić mu gdzie ma się udać - stwierdził deweloper. I trzeba przyznać, że ujawniony gameplay, który możecie zobaczyć poniżej, potwierdza te słowa. Dzięki temu, że możemy przemieniać się w ptaka w Vane nie ma miejsc, w które nie można się dostać. Problemem jest jednak fakt, że transformację z powrotem do ludzkich postaci mogą się odbywać tylko w wyznaczonych strefach. To sprawia, że gracz musi kombinować jak najlepiej wykorzystać zdolności fruwającej istoty i dziecka, by przechodzić do dalszych etapów.

Czy w Vane pojawią się sekwencje walki? Póki co wygląda na to, że nie. Vane to tytuł "eksploracyjny", w którym gwoździem programu jest przemierzanie środowiska. Co ważne - fruwanie ptakiem ma przypominać "lekki symulator lotu", ze sterowaniem typowym dla gier z tego gatunku.

Vane ma trafić w 2018 r. na PS4 i PC.

Tagi: playstation experience 2017 ps4 the last guardian Vane