SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 06.12.2017 18:20
WarGames powróci jako „interaktywny serial” od twórcy Her Story
299V

WarGames powróci jako „interaktywny serial” od twórcy Her Story

Sam Barlow zdecydował się odsłonić swój kolejny projekt. Deweloper pracuje nad odtworzeniem WarGames, czyli znanego filmu z 1983 roku. Interpretacja opowieści zaprezentuje nową bohaterkę.

WarGames pierwotnie zadebiutował w 1983 roku. W Polsce film znany jest jako „Gry wojenne” i twórczość Johna Badhama została w swoim czasie doceniona – produkcja zebrała między innymi nagrody BAFTA (Najlepszy dźwięk), czy też Saturn (Najlepszy reżyser).

Her Story 2 powstaje! Twórca chwali się pierwszą stroną scenariusza

Twórca Her Story zdecydował się przenieść WarGames na „interaktywny serial”, za który będą odpowiadać studia MGM oraz Eko. Będzie to na pewno ciekawy projekt dla fanów oryginału, ponieważ Barlow zamierza odpowiedzieć na kilka pytań postawionych przez film w 1983 roku:

„Za pomocą WarGames byłem zachwycony, że mogłem wziąć pytania postawione przez oryginalny film i zadać je ponownie w świecie, w którym technologia zmieniła nasze życie w sposób fundamentalny.”

W tytule pojawi się nowa bohaterka, która zaprezentuje „bogactwo współczesnej kultury hakerów i jej człowieczeństwa”. Widzowie oczywiście otrzymają możliwość kierowania losami Kelly, która może w ciekawy sposób rywalizować ze swoim pierwowzorem – w filmie poznaliśmy Davida Lightmana.

Trudno powiedzieć, czy taka forma zabawy ma rację bytu, ale nie możemy zapomnieć, że Her Story zostało ciepło przyjęte przez graczy oraz krytyków. Tytuł otrzymał nagrody za „innowację”, „debiut” oraz „produkcja przenośna” na BAFTA 2016.

Źródło: http://www.gameinformer.com/b/news/archive/2017/12/06/her-story-creator-returns-with-wargames-interactive-series.aspx

Tagi: her story pc wargames zapowiedź