Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.12.2017 14:31
AO Tennis nadciąga. „Najbardziej rozbudowana gra traktująca o tenisie w historii”
1664V

AO Tennis nadciąga. „Najbardziej rozbudowana gra traktująca o tenisie w historii”

Australian Open to jeden z międzynarodowych turniejów rozgrywanych w Melbourne. To wielkie wydarzenie zostanie odpowiednio zaprezentowane przez studio Big Ant, które postanowiło stworzyć oficjalną grę o wymownej nazwie AO Tennis.

AO Tennis to gra sportowa traktująca o tenisie ziemnym przygotowana przez studio Big Ant. Jest to oficjalna produkcja Australian Open, czyli międzynarodowych mistrzostw tenisa rozgrywanych w Australii.

Tennis World Tour zapowiedziany. Powstaje duchowy spadkobierca serii Top Spin

Deweloperzy zapowiadają „najbardziej zaawansowaną grę traktującą o tenisie w historii”, która łączy w pełni licencjonowanych, fotorealistycznych graczy z dziesięcioletnimi historycznymi danymi dotyczącymi strzałów – przedstawione informacje pozwolą cyfrowym odpowiednikom zachowywać się na kortach w identyczny sposób jak zawodowcy.

AO Tennis będzie zawierać pełnoprawną karierę, rozgrywki turniejowe, gry sieciowe i studio jest pewne, że tytuł wyznaczy nowe standardy dla gatunku. Ross Symons, dyrektor generalny Big Ant, wspomniał, że najtrudniejszym przeciwnikiem w pozycji będzie oczywiście Rafael Nadal, ponieważ jego SI ma zachowywać się niczym prawdziwy gracz dostosowując się do „zawodnika numer 1 na świecie”. Craig Tiley, dyrektor Australian Open, jest pewien, że to „najbardziej autentyczna gra wideo traktująca o tenisie w historii”

Tytuł będzie zawierać „dziesiątki” licencjonowanych zawodników, którzy zostali zeskanowani za pomocą technologii Motion Captue. W trakcie rozgrywki zagramy na różnej nawierzchni, stworzymy własnego zawodnika, a nawet ubierzemy go w znane ciuchy.

Gra w styczniu trafi na PlayStation 4 oraz Xboksa One i choć projekt zapowiada się ciekawie, to jednak może pojawić się mały problem – co z resztą turniejów z Wielkiego Szlema? Miejmy nadzieję, że nie, bo przedstawione informacje zapowiadają ciekawy tytuł.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: AO Tennis big ant zapowiedz zwiastun