Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 28.11.2017 18:21
Powstała koalicja na rzecz walki z kryzysem hazardu w grach
985V

Powstała koalicja na rzecz walki z kryzysem hazardu w grach

Walka z mikropłatnościami i skrzynkami w grach trwa. Koalicja ekspertów branżowych postanowiła wspólnymi siłami walczyć z „kryzysem”. National Committee for Games Policy ma wielkie cele i pewnie wielokrotnie o tej organizacji usłyszymy.

Płatne skrzynki rozwścieczyły nie tylko graczy, ale również polityków, jednak temat jest bardzo trudny do sklasyfikowania. Informacje napływające z całego świata często są sprzeczne, więc sytuację postanowiło uregulować National Committee for Games Policy.

Brytyjska komisja do spraw hazardu uważa, że lootboxy to nie hazard. Brakuje im jednego „czynnika”

„Grupa liderów i ekspertów branżowych” postanowiła wspólnymi siłami założyć koalicję nazwaną National Committee for Games Policy. Przedstawiciele NCGP nie są stowarzyszeniem twórców gier, ale zamierzają pojawiać się w miejscach, w których „przecinają się gry wideo, polityka oraz prawo” i odpowiednio reagować.

NCGP na dobry początek utworzyło „Prywatny Ośrodek Analityczny” (NCGP ITK), który możemy określić jako grupa profesjonalistów z każdej części społeczności gier wideo, a dodatkowo powstała „pierwsza i samoregulująca się organizacja branży gier wideo” (NCGP SRO), której cel jest bardzo szczytny:

„Ochrona konsumentów przed pozbawionymi skrupułów firmami w branży gier wideo poprzez badanie i wnoszenie powództw przeciwko firmom, które w jakiś sposób świadomie zaszkodziły świadomości publicznej, zarówno w sposób psychiczny jak i fizyczny”.

NCGP SRO zajmie się również pomaganiem deweloperom, którzy są zmuszani do wielogodzinnych nadgodzin. Zespół zajmie się nawet publikowaniem raz na kwartał listy firm, które w pewien sposób zawiniły.

Czy National Committee for Games Policy cokolwiek zdziała? Trudno tak naprawdę powiedzieć, ale dobrze, że pojawili się ludzie, którzy chcą pomóc graczom i mają świadomość płynącego zagrożenia. Warto zaznaczyć, że NCGP nie zamierza przedstawiać listy swoich członków (chyba, że pojawi się taka prośba od samych zainteresowanych), ale wśród organizacji pojawią się osoby, które mają istotny wpływ na świat, czy też mogą pomóc politykom podjąć odpowiednie decyzje.

Pierwsza misja? Hazard w grach.

REAL, dzięki za link!

Źródło: https://www.gamasutra.com/view/pressreleases/310410/The_video_games_industry_forms_a_coalition_to_fight_the_lootcrate_gambling_crisis.php

Tagi:

Nie przegap