Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 28.11.2017 17:45
Sid Meier’s Civilization VI: Rise and Fall. Wielki dodatek zapowiedziany zwiastunem, znamy konkrety
1172V

Sid Meier’s Civilization VI: Rise and Fall. Wielki dodatek zapowiedziany zwiastunem, znamy konkrety

Mamy bardzo dobrą wiadomość dla fanów serii Civilization. 2K Games i Firaxis Games zapowiedziały duże rozszerzenie do najnowszej odsłony, które zadebiutuje na rynku w lutym 2018 roku. Na dobry początek otrzymaliśmy konkretny zwiastun i masę szczegółów.

Sid Meier’s Civilization VI: Rise and Fall to pierwszy, duży dodatek do uznanej przez krytyków produkcji Firaxis Games. Deweloperzy tym razem pozwolą graczom doświadczyć „wzlotów i upadków”, które są codziennością w budowaniu wielkiego imperium.

Polska dostępna w Civilization VI - królowa Jadwiga prowadzi husarzy do boju

Sid Meier’s Civilization VI zadebiutowało na rynku w październiku ubiegłego roku. Tytuł zgarnął oceny na poziomie 89%, więc mogliśmy się spodziewać, że Firaxis Games będzie chciało przygotować duże rozszerzenia, które przytrzymają zainteresowanych przy strategicznych przyjemnościach.

Rise and Fall pozwoli graczom skorzystać z dziewięciu nowych liderów oraz ośmiu cywilizacji. Studio zapowiada unikalną rozgrywkę, która pozwoli fanom spędzić przy tytule wiele niezapomnianych godzin.

Autorzy przygotowali również mechanikę nazwaną „Wielkie Wieki”, dzięki której nasze imperium wejdzie w Mroczne lub Złote Czasy. W grze pojawi się również system lojalności, czyli w prostych słowach każde miasto otrzyma specjalny miernik dotyczący oddania władcy. Dodatkowo skorzystamy z gubernatorów (opcja rekrutowania specjalnych jednostek o charakterystycznych specjalizacjach i drzewkach promocji), osi historycznej (graficzne opowieści pokazujące wzloty i upadki naszego imperium) oraz zapoznamy się z nagłymi zdarzeniami i poprawioną mechaniką sojuszy. W tym ostatnim przypadku deweloperzy zadbali o systemy, dzięki którym zmagania będą przepełnione „ciekawymi zwrotami akcji”, a sojusze zostaną teraz znacznie bardziej rozbudowane.

Na deser możemy spojrzeć na zupełnie nowy zwiastun, który powinien zainteresować fanów uniwersum. Sid Meier’s Civilization VI: Rise and Fall zadebiutuje 8 lutego. 

Tagi:

Nie przegap