Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 28.11.2017 11:24
Najmocniejszy Black Friday w 23-letniej historii PlayStation. Eric Lempel: Sony napędzane przez konsole
6978V

Najmocniejszy Black Friday w 23-letniej historii PlayStation. Eric Lempel: Sony napędzane przez konsole

W rankingach opublikowanych przez Adobe zabrakło PlayStation 4 i PlayStation 4 Pro w okresie Black Friday. Sony twierdzi jednak, że ostatni Czarny Piątek był najmocniejszy w historii marki PlayStation.

Eric Lempel, szef PlayStation Network stwierdził w wywiadzie dla stacji telewizyjnej CNBC i serwisu GamesIndustry, że okres Black Friday pobił wszelkie rekordy w historii marki PlayStation.

Wg Adobe Nintendo zwyciężyło w trakcie Black Friday

"Odnotowaliśmy najlepszy Black Friday w 23-letniej historii PlayStation. Sprzedaliśmy więcej konsol, niż w trakcie 23 lat historii PlayStation. PlayStation Plus było oczywistym dodatkiem do tych zakupów. (...) Chcieliśmy by ludzie weszli do sklepu, kupili konsolę i by nabyli przy okazji abonament PlayStation Plus, bo zapewni im to wymierne korzyści w trakcie korzystania z nowego hardware'u.

Wiele osób twierdziło kilka lat temu, że biznes konsolowy się już kończy, że to się nie uda. Jak jednak widzicie, interes związany z PlayStation 4 rozwija się wspaniale. W zeszłym miesiącu Sony podało swoje przychody. Okazało się, że zanotowaliśmy wzrost o 346%. Większość z tego wyniku wygenerował dział PlayStation. To dla nas fenomenalny rok. Sprzedaliśmy więcej konsol, niż kiedykolwiek" - powiedział Eric Lempel z Sony.

W Wielkiej Brytanii analitycy z GfK Chart-Track już zgłosili, że wyjątkową popularnością w trakcie ostatniego tygodnia cieszyły się zestawy gier z konsolami (szczególnie PS4 + Gran Turismo Sport). Czekamy teraz na raport NPD z listopada, dzięki któremu dowiemy się, która z konsol sprzedawała się najlepiej w kończącym się właśnie miesiącu.

Tagi: playstation 4 ps4 sony sprzedaż

Nie przegap