Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 27.11.2017 08:31
NPD: Ponad 600 tys. sztuk Xbox One X do końca roku. Nintendo może znów triumfować w 2018 r.
3012V

NPD: Ponad 600 tys. sztuk Xbox One X do końca roku. Nintendo może znów triumfować w 2018 r.

Nintendo zdominowało 2/3 hardware'owego rynku w Stanach Zjednoczonych w październiku. Jak będzie w listopadzie? Rąbka tajemnicy postanowił uchylić Mat Piscatella z NPD.

Główny analityk z NPD ma już dostęp do części listopadowych danych z USA, dzięki czemu możemy poczytać o pierwszych "przeciekach" na ten temat. Mat Piscatella powiedział, że zwycięzca w kategorii konsolowego hardware'u w listopadzie nie będzie łatwy do wskazania, bo firmy idą łeb w łeb. "To może być każda z z trzech konsol od głównych producentów" - stwierdził analityk z NPD.

Mat Piscatella powiedział, że podnosi swoje prognozy sprzedaży dotyczące Xbox One X. NPD spodziewa się, że tylko w USA może się rozejść do końca 2017 r. więcej niż 600 tysięcy egzemplarzy Xbox One X. Microsoft ponoć zdołał wyprodukować więcej egzemplarzy swojej potężnej konsoli, dzięki temu przebicie tej granicy nie będzie problemem.

Piscatella zaznaczył też, że Sony i Microsoft zaliczyły "fenomenalne wyniki w sprzedaży cyfrowej Black Friday". Listopad 2017 r. okaże się prawdopodobnie jednym z najmocniejszych miesięcy w ostatnich latach. Jeśli chodzi o sprzedaż cyfrową Nintendo, to trudno powiedzieć, jak poszło japońskiej firmie, bo ta nie dostarcza NPD informacji na ten temat.

Mat Piscatella przewiduje również, że Nintendo będzie odnosić kolejne ogromne sukcesy w przyszłym roku. Jednym z powodów świetnej sprzedaży Switch jest fakt, że to również przenośny sprzęt, co sprawia, że konsola ląduje w kilku egzemplarzach w jednej rodzinie. Jeśli Nintendo zdołałoby wydać nowe Pokemony w 2018 r., to japońska firma przejęłaby aż 40% rynku sprzedaży hardware'u w USA.

W najbliższych dniach NPD ujawni pełne dane dotyczące sprzedaży gier i konsol w listopadzie na rynku amerykańskim.

Źródło: https://www.dualshockers.com/nintendo-switch-market-share-pokemon-npd/

Tagi: