Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 26.11.2017 17:56
Project CARS 2. Pojedynek graficzny PS4 Pro vs. Xbox One X rozczarowuje
6466V

Project CARS 2. Pojedynek graficzny PS4 Pro vs. Xbox One X rozczarowuje

Jako główny konkurent Gran Turismo Sport oraz Forza Motorsport 7, Project CARS 2 musiało prędzej czy później zostać usprawnione zarówno na PS4 Pro jak i Xbox One X, aby móc powalczyć z rywalami o uwagę bardziej wymagających wizualnie graczy.

Ekipa Slightly Mad Studios zdecydowała się w przypadku konsoli Microsoftu o nieco nietypowe zagrania, co niestety raczej nie wyszło ich grze na dobre.

Recenzja Project CARS 2

Kupując Xbox One X raczej oczekujemy, że gry będą na nim działać w 60 klatkach na sekundę, przy jak najwyższej rozdzielczości. Niestety zamiast zapewnić nam takie wrażenia, deweloperzy chcieli zaskoczyć nas mnogością detali.

Efektem tego jest to, że prosiaku Project CARS 2 działa w stabilnych 60 FPS-ach przy 1440p, zaś na skorpionie tytuł hula w około 1620p, a jego frame-rate waha się od 60 do aż 45 klatek na sekundę. 

Jest tak, gdyż wiele efektów wizualnych zostało odwzorowane po prostu znacznie lepiej na Xbox One X. Tło ma dużo więcej gapiów, drzew i innych cieszących oczy drobnostek, a na bliższym planie można zauważyć, że koła na Pro są pokryte płaską teksturą 2D, zaś u konkurencji całość została pięknie wyrenderowana w 3D.

Czy było to dobre zagranie ze strony Slightly Mad Studios? To zależy od tego, czy nie razi was spadek płynności o 15 klatek i czy nie wymagacie od obrazu absolutnie najwyższej ostrości.

Project Cars 2: Xbox One X vs PS4 Pro

Tagi:

Nie przegap