Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.11.2017 20:30
Playground Games tworzy konkretny zespół. Doświadczeni deweloperzy stworzą nowe IP
936V

Playground Games tworzy konkretny zespół. Doświadczeni deweloperzy stworzą nowe IP

Twórcy serii Forza Horizon zbierają mocny zespół do stworzenia zupełnie nowej marki. Do Playground Games dołączyli znani deweloperzy i studio szykuje duży zespół do stworzenia gry.

Playground Games nie pracuje już tylko nad marką Forza Horizon. Deweloperzy wczoraj potwierdzili, że drugi zespół będzie pracował nad rozwojem nowej marki w otwartym świecie. Autorzy zdecydowali się na RPG-a akcji.

Twórcy Forza Horizon tworzą nową grę AAA. Szykujcie się na action-RPG w otwartym świecie

Nie musicie obawiać się o markę Forza Horizon. Playground Games zdecydowało się stworzyć drugi, duży zespół, który w całości zostanie oddelegowany do stworzenia nowego IP. Nad grą będzie pracować ponad 200 pracowników, którzy zajmą nową siedzibę w Wielkiej Brytanii (niespełna 5300 m2).

Firma w bardzo poważny sposób podchodzi do nowej marki i dyrektorem produkcji został Sean Eyestone, który wcześniej był starszym producentem Star Wars: Battlefront II, a przed dołączeniem do DICE przed 10 lat pracował dla Kojima Productions i pomagał rozwijać markę Metal Gear Solid – w tym The Phantom Pain.

Głównym projektantem został Will Kennedy (przez 8 lat pracował dla Rockstar North nad między innymi Grand Theft Auto V), a głównym projektantem walki został Juan Fernandez di Simon (pracował nad rozwojem Hellblade, a wcześniej nad RIME).

Trudno tak naprawdę powiedzieć, jak prezentują się prace nad nową marką, jednak warto zwrócić uwagę, że zespół powstaje już od kilku miesięcy – Kennedy zmienił pracę w lipcu, a di Simon w październiku – jednak dopiero teraz otrzymujemy konkretne informacje dotyczące nowej formacji Playground Games.

Źródło: http://www.gamesindustry.biz/articles/2017-11-23-playground-games-hires-gta-v-metal-gear-solid-and-hellblade-devs-for-open-world-action-rpg

Tagi: forza horizon nowe ip PlayGround Games

Nie przegap