Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 22.11.2017 09:28
GameStop: Xbox One X sprzedaje się tak dobrze, że w USA występują braki towaru
2940V

GameStop: Xbox One X sprzedaje się tak dobrze, że w USA występują braki towaru

Kiepski wynik sprzedaży Xbox One X w Japonii było bardzo łatwo przewidzieć (marka Xbox nigdy nie przebiła się w Kraju Kwitnącej Wiśni). Z diametralnie inną sytuacją mamy do czynienia na Starym Kontynencie i w USA.

Tydzień temu pisaliśmy o znakomitym premierowym wyniku Xbox One X w Wielkiej Brytanii. Okazało się, że nowy sprzęt Microsoftu rozchodzi się w szybszym tempie niż PlayStation 4 Pro w pierwszych dniach od debiutu.

Znakomity premierowy wynik Xbox One X w UK

Wygląda na to, że z tą samą sytuacją będziemy mieć do czynienia w Stanach Zjednoczonych. Ogromna sieć sklepów GameStop w trakcie spotkania z inwestorami ujawniła, że zainteresowanie Xbox One X jest "bardzo wysokie".

Wg szefa GameStop premierowy nakład Xbox One X został wyprzedany w zaledwie 2 dni. Tony Bartel twierdzi, że świeże dostawy najmocniejszej konsoli na rynku "sprzedają się od razu, jak tylko trafiają na półki sklepowe". Wg Bartela popyt będzie przewyższał podaż aż do samego końca bieżącego roku, co oznacza oczywiście, że w USA mogą występować problemy z dostępnością towaru również w okresie świątecznym.

Jeśli chodzi o sprzedaż gier, to prezes GameStop jest bardzo zadowolony z wyników Call of Duty: WWII, które rozchodzi się w USA o 64% lepiej niż Call of Duty: Infinite Warfare. Drugim bestsellerem 2017 roku jest Destiny 2.

Na pełne dane dotyczące sprzedaży Xbox One X musimy poczekać do pierwszych dni grudnia. Wtedy okaże się, czy Xbox One X zdołał zdetronizować w USA Nintendo Switch, które przez kilka ostatnich miesięcy rozchodzi się na tym rynku w najszybszym tempie.

Źródło: https://www.dualshockers.com/witcher-3-wild-hunt-soundtrack-complete-vinyl

Tagi: Microsoft sprzedaż usa xbox one xbox one x

Nie przegap