Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.11.2017 20:34
Microsoft pracuje nad nowymi grami First Party. Firma zadba o wewnętrzne studia
1842V

Microsoft już pracuje nad nowymi grami First-Party. Firma zadba o wewnętrzne studia

Amerykańska korporacja dostarczyła na rynek „najpotężniejszą konsolę w historii”, a teraz firma skupia się na kolejnym elemencie układanki. Gracze mogą szykować się na mocne tytuły od zespołów first-party.

Phil Spencer już na początku listopada zapowiedział przeznaczenie grubej gotówki na wewnętrzne studia oraz zupełnie nowe produkcje. Microsoft podjął już pierwsze kroki i prace nad tytułami zostały zapoczątkowane.

Microsoft wykłada wielką gotówkę na gry i studia first-party. Nadciągają grube hity AAA?

Szef marki Xbox odpowiadał na pytania graczy i jeden z fanów postanowił poruszyć temat nowych tytułów. Spencer zaznaczył, że firma zajęła się już trzema obszarami, więc teraz bez problemu korporacja może tworzyć nowe tytuły.

„Czuje się teraz dobrze myśląc o sprzęcie, Xbox Live, serwerach oraz systemie. Praca nad tytułami first-party ruszyła, tworzenie gier zajmuje trochę czasu, ale wiem, że wszystkie cztery obszary muszą być silne”

Amerykanie zadbali o sprzęt (Xbox One X i Xbox One S), wciąż dopracowują infrastrukturę (Xbox Live i serwery) oraz niedawno zupełnie odświeżyli system konsol z rodziny Xbox One. Teraz pozostał tylko jeden „element układanki”, ale prace nad stosownymi tytułami ruszyły.

Pewnie nie możemy liczyć na grube premiery za rok, lecz Microsoft ma wielkie plany, które powinny cieszyć posiadaczy Xboksów One. W przyszłym roku powinniśmy natomiast poznać konkretne informacje dotyczące nowych zespołów pracujących nad ekskluzywnymi produkcjami.

Źródło: https://gamingbolt.com/work-on-new-xbox-one-first-party-games-has-started-bringing-steam-games-on-xbox-is-hard-phil-spencer

Tagi: first-party Microsoft Phil Spencer xbox one x

Nie przegap