Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 20.11.2017 08:18
Valkyria Chronicles 4 wraca do korzeni! Zapowiedź nowej gry taktycznej Segi
928V

Valkyria Chronicles 4 wraca do korzeni! Zapowiedź nowej gry taktycznej Segi

Światełko w tunelu, które dojrzeliśmy w ubiegłym tygodniu, przeobraziło się w oślepiający słup światła. Panie i panowie, Sega przedstawia najnowszą odsłonę serii Valkyria Chronicles!

Już wiemy, że Sega nie żartowała z tajemniczą witryną, związaną z marką Valkyria Chronicles. Okazuje się, że firma zapowiedziała zupełnie nową odsłonę taktycznej serii.

Na szczęście "spin-off" w postaci Valkyria Revolution był tylko jednorazowym wyskokiem Segi. Nowa gra z rzeczonej marki nosi tytuł Valkyria Chronicles 4 i będzie wierna korzeniom tego znakomitego IP. Wraca zatem turowy system potyczek BLiTZ oraz silnika graficzny CANVAS. Za stworzenie ścieżki dźwiękowej do Valkyria Chronicles 4 odpowiada Hitoshi Sakimoto.

Poniżej kilka najważniejszych czynników stanowiących o charakterze Valkyria Chronicles 4:

- Historia o dojrzewaniu. Valkyria Chronicles 4 rozgrywa się w świecie takim jak pierwsze Valkyria Chronicles, ale koncentruje się na zupełnie nowej grupie bohaterów.
- Nowa generacja systemu walki BLiTZ. Nowe funkcje w systemie wracającym ze starszych odsłon serii to świeża klasa "Grenadierów", rozmaite opcje defensywnego i ofensywnego wsparcia czołgów, szansa dla jednostek, ny podjąć ostatnie działanie przed śmiercią (tzw. "Last Stand") i inne. Walcz na polach walki większych niż kiedykolwiek wcześniej.
- Estetyka CANVAS. Ikoniczny dla serii styl wizualny wraca, dzięki znanemu silnikowi! Walki oddziału E wyglądają jak interaktywny obraz malowany akwarelami.
- Powrót legendarnego kompozytora - sławny Hitoshi Sakimoto, kompozytor muzyki do pierwszej odsłony Valkyria Chronicles, stworzył nowy, orkiestrowy soundtrack do Valkyria Chronicles 4.

Wiemy również, że w zespole deweloperów znajdziemy Raitę Honjou, który był designerem postaci z pierwszego Valkyria Chronicles.

Valkyria Chronicles 4 zadebiutuje w Europie/USA na PS4, Nintendo Switch i Xbox One w 2018 r. Pierwsi pobawią się Japończycy. W Kraju Kwitnącej Wiśni tytuł będzie można kupić już 21 marca na PS4, XOne a latem na Switch.

Tagi: Sega switch trailer valkyria Valkyria Chronicles 4 valkyria revolution

Nie przegap