Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 19.11.2017 17:04
Nintendo planuje odświeżyć Pokemony tak jak The Legend of Zelda i Mario?
2155V

Nintendo planuje odświeżyć Pokemony tak jak The Legend of Zelda i Mario?

Marka Pokemon liczy sobie już całkiem spore grono gier zarówno z trzymającego się tradycji nurtu głównego, jak i pobocznego, gdzie deweloperzy mogli eksperymentować z różnymi formułami rozgrywki.

Teraz, gdy na rynek wyszła ostatnia 3DS-owa odsłona serii, zatytułowana Pokemon Ultra Sun/Ultra Moon, Game Freak może przenieść swój cały zespół do produkcji Pokemon na Nintendo Switch.

Nintendo Switch na świetnej reklamie. Japończycy chwalą się ekskluzywnymi hitami

Według plotek, które opowiedział w programie Easy Allies jeden z członków branży, będący stosunkowo blisko Nintendo, Japończycy planują całkowicie przewrócić formułę głównych odsłon tak, abyśmy przeżyli tak wielką rewolucję jak przy ostatniej Zeldzie i Marianie.

Według doniesień nowa odsłona Pokemonów może zaoferować pełnoprawny edytor postaci, otwarty świat i zapewne zmiany w systemie całej przygody. Wydaje się to być jedyne słuszne rozwiązanie, albowiem gdybyśmy znów dostali tę samą formułę, co przez ostatnie 20 lat, moglibyśmy się tym nieco przejeść.

Zwłaszcza, że Switch jest o wiele potężniejszy od 3DS-a. Jeśli Game Freak zdecyduje się na jakiś odważny krok, może to wyjść całej marce tylko na dobre. Kto wie, może zobaczymy nawet kolejny remake 1 generacji kieszonkowych stworków.

Oczywiście pamiętajcie, że to tylko plotki, a pierwsze szczegóły poznamy zapewne dopiero na E3 lub przy dużej dozie szczęścia w styczniu tego roku, przy zapowiadanym dużym Nintendo Direct.

Rozmowa o Nintendo zaczyna się od 55 minuty filmu.

Tagi: Game Freak pokemon switch

Nie przegap