Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 15.11.2017 12:42
Długo poczekamy na sequel Mad Max: Fury Road. Reżyser sądzi się z Warner Bros. o miliony dolarów
1413V

Długo poczekamy na sequel Mad Max: Fury Road. Reżyser sądzi się z Warner Bros. o miliony dolarów

Mad Max: Fury Road okazał się doskonałym filmem akcji, który aż prosi się o sequel. Ogromną w rolę w sukcesie dzieła odegrał George Miller, który odpowiadał za reżyserię, produkcję i scenariusz. Niestety okazuje się, że Warner Bros. Pictures nie do końca docenia wysiłki reżysera.

George Miller o chęci stworzenia sequela świetnego Mad Max: Fury Road mówił już w 2015 roku, zaraz po premierze swojego filmu. Niestety okazuje się, że rozpoczęcie prac nad nowym filmem zostało zawieszone. Jak zwykle chodzi o to samo - o pieniądze.

Recenzja filmu Liga Sprawiedliwości

George Miller oskarża Warner Bros. Pictures o niewypłacenie premii w postaci 7 milionów dolarów za utrzymanie budżetu filmu poniżej 157 mln dolarów. Reżyser twierdzi, że spełnił to wymaganie, a budżet wyniósł więcej niż 157 mln dolarów tylko przez działanie zarządu Warnera w tym kierunku.

Warner Bros. stanowczo zaprzecza wersji George'a Millera, więc wygląda na to, że batalia prawna w tej sprawie jeszcze trochę potrwa. Póki co musimy niestety zapomnieć o rychłym zobaczeniu kontynuacji Fury Road od George'a Millera.

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/mad-max-fury-road-director-sues-studio-sequel-in-l/1100-6454925/

Tagi: film George Miller kino kontrowersje mad max

Nie przegap