Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 15.11.2017 09:05
Star Wars: Battlefront II. EA obcięło kredyty przydzielane za kampanię. Jorgensen uspokaja graczy
2024V

Star Wars: Battlefront II. EA obcięło kredyty przydzielane za kampanię. Jorgensen uspokaja graczy

Z tematu mikrotransakcji zrobił się PR-owy koszmar dla EA. Firma próbowała tłumaczyć sytuację na Reddit, ale tam otrzymała rekordową w historii działania portalu liczbę negatywnych ocen. Głos postanowił w związku z tym zabrać Blake Jorgensen.

Zarządzający finansami EA Blake Jorgensen odpowiedział na krytykę graczy, którym nie podoba się przesadny grind i mikrotransakcje w Star Wars: Battlefront II. Jorgensen próbuje załagodzić sytuację stwierdzeniem, że wiele można jeszcze zmienić w balansie rozgrywki nowej strzelaniny.

Recenzja Star Wars: Battlefront II

"Piękno współczesnych gier polega na tym, że można je cały czas dopieszczać. Więc rzeczy, o których słyszeliśmy zostaną podregulowane i będą działać inaczej jutro. Kluczowe w prowadzeniu usługi na żywo jest ciągłe przypatrywanie się i wsłuchiwanie w reakcje społeczności, tak by zapewnić jej wspaniały gameplay. (...)

Gracze muszą zrozumieć, że naprawdę słuchamy naszej społeczności i będziemy zmieniać nasze gry, by stały się lepsze" - powiedział Blake Jorgensen w trakcie UBS Global Technology Conference 2017.

CFO EA poprosił wszystkich o cierpliwość, bo EA ma cały czas "dopasowywać" ilość waluty zdobywanej za rozgrywkę i potrzebnej do odblokowania Bohaterów.

Pierwszy przykład tych dopasowań już widzieliśmy. EA obcięło o 75% ilość kredytów potrzebnych do odblokowania Luke'a Skywalkera i Darth Vadera (można ich wykupić obecnie za 15000 kredytów). To zmniejsza grind w istotny sposób. Nie wszystko jest jednak tak słodkie, jak się może wydawać. Serwisy nie wspominały przy tej okazji, że EA jednocześnie zmniejszyło ilość kredytów przydzielanych po zaliczeniu kampanii singleplayer. Jak podaje redakcja Stevivor zamiast 20 tysięcy kredytów za przejście kampanii, które otrzymywali recenzenci, gracze dostaną teraz tylko 5000 kredytów. EA potwierdziło wykonanie tej modyfikacji w rozmowie z redakcją Stevivor.

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/ea-exec-responds-to-battlefront-2-microtransaction/1100-6454957/

Tagi: blake jorgensen DICE ea grind kontrowersje mikrotransakcje Star Wars: Battlefront II

Nie przegap