Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 13.11.2017 11:53
Star Wars: Battlefront 2 to piekło grindu. Odblokowanie Herosa bez mikrotransakcji może zajmować 40 godzin
3612V

Star Wars: Battlefront 2 to piekło grindu. Odblokowanie Herosa bez mikrotransakcji może zajmować 40 godzin

Polska premiera Star Wars: Battlefront 2 odbędzie się już w najbliższy piątek. Przed zakupem warto przemyśleć jednak, czy pasuje wam długi grind.

Niestety potwierdzają się negatywne komunikaty, które napływały do nas po zakończeniu testów bety Star Wars: Battlefront 2. W nowej grze DICE trzeba się liczyć z bardzo rozbudowanym grindem.

Recenzja Star Wars: Battlefront II

Gracze, którzy spędzili już wiele godzin na rozgrywkach w Star Wars: Battlefront 2 (dzięki EA Access) podają na Reddit, że balans rozgrywki w Star Wars: Battlefront 2 ciąży ku bardzo żmudnemu odblokowywaniu zawartości. Przykładowo, by pozyskać Skrzynkę Szturmowca trzeba bawić się przez 3 godziny. By dorwać się do Karty klasy epickiej trzeba grać przez ok. 20 godzin. To jeszcze nic. By odblokować nowego Bohatera należy grać przez... 40 godzin, zachowując na ten cel wszystkie pozyskane pieniądze.

Wydawca postanowił odpowiedzieć na te rewelacje rozpowszechniane na Reddit. EA nie zaprzeczyło tym informacjom. Firma twierdzi tylko, że będzie jeszcze dostosowywać tempo zarabiania waluty w Star Wars: Battlefront 2. Możliwe zatem, że deweloperzy przyspieszą trochę całą procedurę. Długi proces pozyskiwania Herosów ma wg  EA wywoływać satysfakcję u graczy, którzy na to "zapracowali".

Star Wars: Battlefront 2 to kolejna gra AAA zbudowana na fundamencie mechaniki mikrotransakcji. Jak w większości podobnych produkcji autorzy zachęcają do mikropłatności przez powolny system progresji. Ciekawe w tym kontekście, jak na takie mechanizmy zareagują recenzenci? Przekonamy się o tym już w tym tygodniu. Póki co o tej sytuacji napisał 2 temu Gamespot, który nazwał system mikrotransakcji w Battlefront 2 "dużym problemem".

Źródło: https://www.reddit.com/r/StarWarsBattlefront/comments/7c6bjm/it_takes_40_hours_to_unlock_a_hero_spreadsheet/?st=j9y2tr5z&sh=0b593781

Tagi: DICE humor mikrotransakcje star wars: battlefron ii

Nie przegap