Respawn Entertainment kupione przez EA. Autorzy Titanfall tworzą nową grę Star Wars i VR

News
1711V
Respawn Entertainment kupione przez EA. Autorzy Titanfall tworzą nową grę Star Wars i VR
Bartosz Dawidowski | 10.11.2017, 09:15

Ciekawe wieści ze strony EA. Wielki amerykański wydawca ogłosił, że przejął Respawn Entertainment.

EA ogłosiło w komunikacie prasowym, że przejmuje studio Respawn Entertainment, czyli twórców odpowiedzialnych za udaną markę Titanfall.

W komunikacie pojawiły się też inne informacje. Okazuje się, że Respawn Entertainment pracuje już pod egidą EA nad nową grą akcji z uniwersum Star Wars. Nad tytułem pieczę sprawuje dyrektor kreatywny odpowiedzialny za God of War 3 - Stig Asmussen.  To nie wszystkie projekty, jakie aktualnie przygotowuje Respawn. Ekipa działa też nad produkcją VR.

Na temat przejęcia studia wypowiedział się prezes Respawn, Vince Zampella:

"Założyliśmy Respawn, by zebrać w jednym miejscu najbardziej utalentowanych ludzi z branży i by być deweloperami innowacyjnych gier. Doszliśmy do wnioski, że jest teraz dobry czas, by dołączyć do lidera przemysłu gier, który zapewni nam środki i wsparcie, byśmy mogli odnosić sukcesy w długoterminowej perspektywie. EA było dla nas świetnym partnerem przez ostatnie lata i przy Titanfall oraz Titanfall 2. Cieszymy się, że możemy połączyć z nimi siły. To następny, wielki krok dla Respawn, EA i naszych graczy" - powiedział Vince Zampella.

EA zapłaciło 151 mln dolarów oraz ma wykupić udziały za 164 mln dolarów w przeciągu najbliższych 4 lat. Firma zobowiązała się też, by wypłacać 140 mln dolarów w ramach premii dla pracowników przynajmniej do końca 2020 r.

Źródło: własne

Komentarze (60)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych