Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.11.2017 14:23
Call of Duty: WWII rozbiło bank! Activision chwali się fantastycznymi wynikami i rekordem na PlayStation 4
2755V

Call of Duty: WWII rozbiło bank! Activision chwali się fantastycznymi wynikami i rekordem na PlayStation 4

Powrót do II wojny światowej zachęcił wielu graczy do najnowszej odsłony Call of Duty. Tytuł w trzy dni od premiery zgarnął olbrzymią gotówkę i ustanowił znaczący rekord na PlayStation 4. W Activision właśnie wystrzeliły szampany.

Seria Call of Duty od wielu lat cieszy się fenomenalnym zainteresowaniem, ale najnowsza odsłona poprawia wyniki i nawet na dobry początek ustanawia znaczący rekord. Gra Sledgehammer Games to sprzedażowy hit.

Recenzja Call of Duty: WWII

Activision właśnie potwierdziło – Call of Duty: WWII w zaledwie trzy dni po premierze przekroczyło ponad 500 milionów dolarów zysków w globalnej sprzedaży! Gra przekroczyła box office takich hitów jak Thor: Ragnarok czy Wonder Woman.

Activision chętnie współpracuje z Sony i to właśnie na platformie Japończyków udało się osiągnąć znaczący rekord – Call of Duty: WWII jest najlepiej sprzedającą się cyfrową, pełną wersją gry w pierwszym dniu dystrybucji (w kategorii ilości sprzedanych egzemplarzy). Łączna liczba sprzedanych egzemplarzy w momencie premiery podwoiła się w skali rocznej na całym świecie.

Tak o sukcesie wypowiedział się Eric Hirshberg, prezes Activision:

„Rzuciliśmy naszym graczom wyzwanie ponownego zebrania swoich oddziałów i odpowiedzieli na nie, co pokazuje najwyższa liczba graczy, jaką kiedykolwiek zebraliśmy na bieżącej generacji konsol i PC. Call of Duty: WWII powraca do korzeni serii i rezultaty są niesamowite. W pierwszy weekend dystrybucji sprzedało się dwa razy więcej egzemplarzy niż w zeszłym roku i ustanowiliśmy rekord pobrań pełnej wersji gry w dniu premiery na PlayStation 4. Nasz wynik 500 milionów dolarów zysku w pierwszym weekendzie sprzedaży nie tylko przewyższa wyniki Thor: Ragnarok, jest w istocie większy niż łączne wyniki weekendu otwarcia Thora i Wonder Woman. I jesteśmy gotowi wspierać społeczność ciągłymi ulepszeniami i nową zawartością”.

Call of Duty: WWII odnotowało jednocześnie największą ilość aktywnych użytkowników Call of Duty na obecnej generacji i PC.

Źródło: informacja prasowa

Tagi: Activision Call of Duty: WWII Sledgehammer Games

Nie przegap