Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 07.11.2017 15:30
Nintendo Switch otrzyma 3 ekskluzywne tytuły od Bandai Namco. Firma zapowiada wielkie wsparcie
1436V

Nintendo Switch otrzyma 3 ekskluzywne tytuły od Bandai Namco. Firma zapowiada wielkie wsparcie

Nintendo Switch ma nowego, wielkiego współtowarzysza broni. Bandai Namco zapowiedziało wielkie wsparcie nowej platformy Nintendo i na sprzęcie Japończyków zadebiutują trzy ekskluzywne produkcje.

Bandai Namco ogłosiło dzisiaj wyniki finansowe, jednak podczas wydarzenia jednym z najważniejszych momentów była dyskusja dotycząca wsparcia Nintendo Switch. Wewnętrzne ekipy korporacji pracują nad produkcjami.

Nintendo chwali się rewelacyjnymi ocenami Super Mario Odyssey. Świetna reklama Switch

Mitsuaki Taguchi – szef Bandai Namco – nie ukrywał pozytywnego wrażenia Nintendo Switchem. Dziennikarz The Wall Street Journal otrzymał zapewnienie przygotowania trzech produkcji, które zostaną ujawnione w okresie wiosna-lato 2018 roku.

Japończycy nie chce skupić się wyłącznie na Nintendo Switchu i nadal zamierzają przygotowywać tytuły na PlayStation 4, Xboksa One oraz komputery osobiste, ale osiągi „Przełącznika” zaskoczyły Bandai Namco, więc firma zdecydowała się zwiększyć nakłady na tworzenie gier dla nowej platformy Nintendo.

Trudno oczywiście powiedzieć, na jakie marki zdecydowali się włodarze korporacji, lecz warto odnotować, że wszystkie tytuły zadebiutują wyłącznie na Nintendo Switchu. Aktualnie Bandai Namco wydało 3 gry na tę konsolę i wszystkie osiągnęły bardzo dobre rezultaty.  

Taguchi zaznaczył, że jego firma nie wierzyła w tak dobry i szybki sukces Nintendo Switcha, ale Bandai Namco nie zamierza zmarnować okazji i chce w odpowiedni sposób wspierać urządzenie.

Źródło: Twitter

Tagi: Bandai Namco ekskluzyw nintendo Switch