Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 06.11.2017 19:11
Assassin's Creed dzieli uniwersum z Watch Dogs. Ubisoft potwierdził teorię fanów
3632V

Assassin's Creed dzieli uniwersum z Watch Dogs. Ubisoft potwierdził teorię fanów

Od kilku lat wśród fanów Assassin's Creed oraz Watch Dogs krążyła teoria, według której Ubisoft za pomocą tych dwóch światów tworzy jedno wielkie uniwersum. Długo musieliśmy czekać na potwierdzenie tych domysłów, ale przygoda w Egipcie nie pozostawia złudzeń.

Na wstępie na pewno warto wyjaśnić, że pierwsza koncepcja dotycząca tworzenia jednego, wielkiego świata powstawała już w 2014 roku. Wtedy to gracze odkryli, że w Watch Dogs można znaleźć jedną z postaci z Assassin’s Creed 4: Black Flag. W grze pojawił się Olivier Garneau, czyli dyrektor generalny fikcyjnego Abstergo z opowieści o piratach. Jednocześnie we wspomnianym Black Flag fani napotkali na wiadomości e-mail, które łączyły Abstergo z firmą Blume, która stworzyła system ctOS z Watch Dogs.

Watch Dogs za darmo! Ubisoft rozdaje wielką przygodę

Ubisoft w swoim czasie określił całą korelację produkcji jako „mały żart”, jednak wiele na to wskazuje, że pomysł bardzo spodobał się deweloperom i w konsekwencji jego kontynuację widzimy w Assassin’s Creed: Origins.

Przygoda w Egipcie również posiada swoje małe fragmenty we współczesności i sympatycy produkcji odnaleźli na laptopie głównego bohatera pliki zawierające wszystkich pracowników Abstergo – to właśnie tam znajdziecie zdjęcie, na którym ginie Olivier Garneau. Prawdopodobnym zabójcą jest Aiden Pearce, czyli główny bohater Watch Dogs.

Jest to bez wątpienia świetna ciekawostka, która pokazuje, że Ubisoft ma plan na rozwój i połączenie swoich dwóch wielkich IP. Bardzo możliwe, że w przyszłości znacznie częściej będziemy przyglądać się takim relacjom.

Assassins Creed Watch Dogs

Źródło: http://www.eurogamer.net/articles/2017-11-06-assassins-creed-origins-finally-confirms-watch-dogs-is-set-in-the-same-universe

Tagi:

Nie przegap