Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.11.2017 16:48
Ruiner miał otrzymać fizyczne wydanie z figurką na PlayStation 4, ale problemem okazało się ESRB
903V

Ruiner miał otrzymać fizyczne wydanie z figurką na PlayStation 4, ale problemem okazało się ESRB

Ruiner to kolejna perełka od rodzimych deweloperów. Gra została dobrze przyjęta przez graczy oraz dziennikarzy, jednak wydawca nie zdecydował się zaoferować graczom pudełkowego wydania. Sytuację chciało ratować Special Reserve Games, ale dość niespodziewanie w sprawę zamieszało się ESRB.

Entertainment Software Rating Board to amerykańsko-kanadyjska organizacja zajmująca się ocenianiem zawartości i wyznaczaniem granic wiekowych gier wydawanych w Stanach Zjednoczonych. To właśnie przez tę firmę nie otrzymamy pudełkowego wydania Ruiner.

Ruiner - recenzja gry

Należy na pewno wyjaśnić całą sytuację. Ruiner został przygotowany przez polskie Reikon Games i wydany na świecie przez Devolver Digital. Firmy nie zdecydowały się na wrzucenie gry do pudełka, ale sytuacje postanowiło wykorzystać Special Reserve Games.

SRG to sklep specjalizujący się właśnie w tworzeniu specjalnych edycji produkcji, które nie otrzymały stosownego boxa przygotowanego przez wydawcę. Special Reserve Games miał stworzyć ciekawą wersję Ruiner, jednak ESRB wydało nowe rozporządzenie dotyczące oceniania gier wydawanych w pudełkach na terenie Stanów Zjednoczonych. Firma muszą teraz zadbać o znalezienie gotówki na dodatkową opłatę i właśnie z tego powodu wspomniany sklep musiał zrezygnować z przygotowania fizycznej wersji Ruiner na PlayStation 4.

Special Reserve Games zapowiedziało stworzenie dwóch specjalnych edycji na komputery osobiste, ale posiadacze PlayStation 4 mogą żałować. Redaktor naczelny serwisu Graczpospolita.pl – Michał Król – dokopał się nawet w kodzie witryny do specjalnej wizualizacji tytułu… Figurka wygląda naprawdę nieźle.

Źródło: https://graczpospolita.pl/dosc-przypadkowo-odkrylismy-jak-miala-wygladac-kolekcjonerka-ruinera/

Tagi: esrb Reikon Games Ruiner