Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.11.2017 13:53
Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi z bardzo klimatycznym zwiastunem. Niektóre kina rezygnują z seansów
4361V

Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi z bardzo klimatycznym zwiastunem. Niektóre kina rezygnują z seansów

Disney podgrzewa atmosferę przed grudniową premierą Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi. W Sieci pojawił się świeży zwiastun, który zaciekawi wszystkich fanów uniwersum. 

Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi to ósma część Gwiezdnych Wojen, za którą odpowiada Rian Johnson. Amerykanin przygotował scenariusz a jednocześnie jest reżyserem bezpośredniej kontynuacji Przebudzenia Mocy z 2015 roku. W rolach głównych wystąpią: Daisy Ridley, John Boyega, Adam Driver, Oscar Isaac, Andy Serkis, Domhnall Gleeson, Gwendoline Christie, Carrie Fisher oraz Mark Hamill. Zdjęcia do filmu rozpoczęły się we wrześniu 2015 i trwały do lipca 2016 roku.

Recenzja filmu Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi

Dzisiaj możemy spojrzeć na bardzo mocny zwiastun, który z miejsca rozpoczął dyskusje fanów serii. Wiele na to wskazuje, że materiał w pewien sposób odwołuje się do fabuły, ale jest on oczywiście bardzo tajemniczy.

Dość niepokojące sygnały dotyczące seansów napływają z Ameryki. Disney w przypadku najnowszej opowieści chce już 65%  dochodu ze sprzedaży biletów i jest to 1% więcej od Przebudzenia Mocy. Drugim problemem jest fakt, że wytwórnia wymaga, by film był prezentowany w największych salach kinowych dokładnie przez 4 tygodnie – wcześniej duże premiery były promowane przez 2 tygodnie.

Sytuacja jest o tyle nieciekawa, że zazwyczaj Disney zgarniał 55-60% dochodu ze sprzedaży biletów (40% w przypadku zagranicznych kin), a oczekiwania w przypadku Gwiezdnych Wojen są coraz to większe. W dodatku przez zaniedbanie jednego z warunków umowy (przykładowo dotrzymania wspomnianych 4 tygodni emisji), Disney ma przejąć aż 70% dochodów.

Źródło: https://naekranie.pl/aktualnosci/ostatni-jedi-niektore-kina-rezygnuja-z-seansow-przez-wymagania-disneya-2535314

Tagi: Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi Star Wars star wars: the last jedi trailer zwiastun