Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 02.11.2017 10:34
EA dobija stare odsłony Battlefield. Koniec fanowskich serwerów Revive Network
1419V

EA dobija stare odsłony Battlefield. Koniec fanowskich serwerów Revive Network

Jak wiadomo większość gier, skoncentrowanych na zabawie online, funkcjonuje tylko do czasu, gdy wydawca nie zdecyduje się wyciągnąć wtyczki z gniazdka serwerów. Kilka lat temu grupa graczy postanowiła coś zrobić z tym problem, wskrzeszając Battlefield 2, Battlefield 2142 i Battlefield Heroes. Niestety EA nie podobają się podobne działania.

Gamespy zakończyło działalność w 2014 roku i okazało się, że gracze nie mogą już bawić się w sieciowych trybach Battlefield 2, Battlefield 2142 i Battlefield Heroes. Z tym fantem postanowiła coś zrobić grupa fanów z Revive Network. Gracze sami postawili swoje serwery i udostępnili je fanom rzeczonych produkcji grających na PC, tak by mogli kontynuować zmagania w multiplayerze.

Niestety inicjatywą Revive Network zainteresowało się po 3 latach EA. I to w bardzo negatywnym charakterze. EA zażądało od Revive Network, by "zakończyć dystrybucję i korzystanie z praw intelektualnych zastrzeżonych marek". Wydawca przyczepił się do faktu, że fani z Revive zmodyfikowali aplikacje, tak by klient łączył się z serwerami grupy.

Revive Network wydało już oświadczenie, że spełni żądanie EA. Zespół przerzuca się teraz na granie w Minecraft a gracze utracą już na dobre dostęp do multiplayera w Battlefield Heroes, Battlefield 2, and Battlefield 2142.

 

Źródło: http://www.gamezone.com/news/ea-nicely-asks-fans-keeping-old-battlefield-games-online-to-cease-and-desist-3460622

Tagi: battlefield 2 ea online retro revive serwery