Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 02.11.2017 07:21
Sprzedaż PlayStation 4 jest tak dobra, że Sony zwiększa prognozy. Mocne wyniki firmy
3763V

Sprzedaż PlayStation 4 jest tak dobra, że Sony zwiększa prognozy. Mocne wyniki firmy

Wiemy, że Nintendo notuje od początku bieżącego roku jeden z najlepszych okresów w swojej działalności. Firmie idzie tak dobrze, że zwiększyła aż o 4 miliony sztuk prognozy sprzedaży Switch do końca aktualnego roku fiskalnego. Sprawdźmy jak poszło w ostatnim kwartale największemu japońskiemu konkurentowi wielkiego N w postaci Sony.

Sony podzieliło się dzisiaj w nocy swoimi wynikami finansowymi notowanymi w ostatnim kwartale bieżącego roku fiskalnego (czyli w okresie od 1 czerwca do 30 września). Jedną z najważniejszych informacji w tym podsumowanie jest wysokość sprzedaży PlayStation 4. Okazuje się, że od premiery tego hardware'u rozeszło się już 67,5 mln sztuk PS4. Tylko przez ostatni kwartał Sony opchnęło 4,2 mln egzemplarzy PS4. To wynik lepszy o 300 tysięcy sztuk w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.

Nintendo szaleje. Znaczne zwiększenie prognoz sprzedaży Switch

Tak mocny wynik sprawił, że Sony zmodyfikowało swoje prognozy dotyczące sprzedaży PS4 w bieżącym roku fiskalnym. Korporacja spodziewa się teraz, że w 12 miesięcy (od marca 2017 r. do marca 2018 r.) rozejdzie się aż 19 milionów egzemplarzy tej konsoli stacjonarnej. To prognoza lepsza o 1 mln sztuk, niż wcześniejsze założenia Sony.

Silna sprzedaż hardware'u i gier dla PlayStation 4 sprawiła, że dział Game & Network Services zarejestrował wzrost zysku operacyjnego aż o 19 mld jenów w porównaniu z okresem 1 czerwca - 30 września 2016 r. Wyniki całej korporacji również pozwalają z optymizmem patrzeć w przyszłość. Zysk operacyjny firmy podskoczył do 204 mld jenów, czyli jest lepszy aż o 158 mld jenów rok do roku.

Źródło: https://www.dualshockers.com/ps4-sales-september-30th

Tagi:

Nie przegap