Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.10.2017 14:31
Playerunknown's Battlegrounds z datą premiery na Xbox One podczas PGS? Gra ma problemy w Chinach
1273V

Playerunknown's Battlegrounds z datą premiery na Xbox One podczas PGW? Gra zablokowana w Chinach

Microsoft nie zdecydował się na przygotowanie wielkiej konferencji podczas Paris Game Week, ale wiele na to wskazuje, że Amerykanie przyjechali do Paryża z bardzo ważną informacją. Aaron Greenberg zapowiada „ekscytujące wieści” dotyczące Playerunknown's Battlegrounds.

Playerunknown's Battlegrounds jest aktualnie najgorętszą produkcją na Steam. Tytuł nabyło już 17 milionów graczy, a na serwerach niemal wciąż znajduje się ponad 2 milionów zawodników.

Playerunknown's Battlegrounds bez kampanii, ale w chmurze Microsoftu

Bluehole Studios wciąż przygotowuje się do premiery gry na Xboksie One oraz komputerach osobistych (wraz z większą aktualizacją) i prawdopodobnie już wkrótce poznamy konkretną datę. W tym tygodniu odbędzie się Paris Games Week, na którym swoją obecność potwierdził Aaron Greenberg – szef marketingu gier Xboksa oraz Microsoftu:

„Jesteśmy gotowi na Paris Games Week z CH Kimem [szef studia Bluehole – red.] i PLAYERUNKNOWN [dyrektor kreatywny – red.]. Mamy kilka ekscytujących wieści do podzielenia się z Wami przez ten tydzień.”

Panowie zrobili sobie ładne zdjęcie na tle Wieży Eiffla i w sumie wiele na to wskazuje, że faktycznie na Paris Games Week otrzymamy konkretny dotyczące premiery Playerunknown's Battlegrounds. W sumie gra byłaby idealnym tytułem startowym Xboksa One X.

Sporą ciekawostką są na pewno problemy Bluehole Studios w Chinach – tamtejszy rząd zdecydował się zablokować Playerunknown's Battlegrounds. Jak podaje dziennikarz Bloomberg, zdaniem specjalistów dotyczących badania treści, tytuł odbiega od socjalistycznych wartości i jest szkodliwy dla młodych odbiorców. Problemem dla Chińczyków okazał się motyw gladiatorów, którzy pojawiają się na arenie i walczą o przetrwanie.

Źródło: http://wccftech.com/microsoft-pubg-xbox-one-release/

Tagi:

Nie przegap