Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.10.2017 15:11
Intel Extreme Masters World Championship i ESL One powrócą do Katowic w 2018 roku!
599V

Intel Extreme Masters World Championship i ESL One powrócą do Katowic w 2018 roku!

Świetna wiadomość dla wszystkich fanów sportów elektronicznych. ESL właśnie potwierdził zorganizowanie w 2018 roku dwóch wielkich imprez w katowickim Spodku. Szykujcie się na niezapomniane wrażenia.

6 300 000 zł – tyle wynosi łączna pula, o którą zawalczą profesjonalni gracze podczas dwóch weekendów. Widzowie będą uczestniczyć w finałach Intel Extreme Masters World Championship i ESL One.

GOG z polską wersją serwisu. Na start 4 darmowe gry i liczne atrakcje

W dniach 24-25 lutego będziemy świadkami ESL One Katowice, a 2-4 marca odbędzie się Intel Extreme Masters World Championship Katowice. W obu przypadkach możemy liczyć na pojawienie się w naszym kraju najlepszych graczy z Dota 2, Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO) i StarCraft II.

Tak prezentują się szczegóły dwunastego sezonu IEM:

Światowe finały dwunastego sezonu Intel Extreme Masters, najbardziej prestiżowego i najdłużej działającego gamingowego cyklu turniejów, będą największym i najbardziej lukratywnym wydarzeniem w historii IEM. Podczas Intel Extreme Masters World Championship Katowice wyłonieni zostaną mistrzowie świata w Counter-Strike: Global Offensive i StarCraft II. Zmagania będą trwały sześć dni, a same play-offy odbędą się 2-4 marca 2018 roku w Spodku. Szesnaście najlepszych drużyn CS:GO z całego globu rywalizować będzie o najwyższą w historii cyklu pulę nagród wynoszącą ok. 2 000 000 złotych. Z kolei zawodnicy StarCraft II będą walczyć o 900 000 złotych. Triumfator turnieju uzyska również bezpośredni awans na WCS Global Finals.

Warto również zapowiedzieć finały ESL One Katowice:

ESL One Katowice powered by Intel będzie pierwszym tak dużym międzynarodowym turniejem Dota 2 w Polsce i pierwszym Majorem Dota 2, który będzie miał miejsce w naszym kraju. Szesnaście najlepszych drużyn z całego świata zostanie wyłonionych na podstawie kwalifikacji rozgrywanych w sześciu regionach powalczy o lwią część puli nagród. W tej znajdzie się ok. 3 600 000 złotych oraz 1 500 punktów rankingowych, mogących dać awans na kolejną imprezę z cyklu The International. Zawody potrwają w sumie sześć dni, a faza pucharowa zagości na dużej scenie w Spodku 24-25 lutego 2018.

Podobnie jak w poprzednich latach wstęp na oba wydarzenia będzie całkowicie darmowy, jednak gracze otrzymają możliwość kupienia biletów wcześniejszego wstępu, których część gwarantuje także gadżety, miejsca siedzące czy nocleg. Bilety wcześniejszego wstępu na ESL One Katowice powered by Intel, Intel Extreme Masters Katowice World Championship i IEM Expo będą dostępne od 2 listopada na stronie Ticketmaster.

Tak informację skomentował Marcin Krupa, prezydent Katowic: 

Katowice dzięki Intel Extreme Masters stały się globalną stolicą esportu. Od pięciu lat to właśnie w naszym mieście odbywają się finały rozgrywek IEM - największego wydarzenia na świecie. Przez kilka dni oczy całego świata zwrócone są w kierunku Katowic. Dziesiątki tysięcy fanów na trybunach legendarnego Spodka i nowoczesnego Międzynarodowego Centrum Kongresowego oraz miliony kibiców przed komputerami na całym świecie, gwarantują doskonałą promocję Katowic. Tylko w samym 2017 roku IEM odwiedziło ponad 170 tysięcy gości. Jestem przekonany, że piąte finały w katowickiej arenie będą wyjątkowe i już dziś zapraszam do Katowic!

Źródło: informacja prasowa

Tagi: e-sport esl one esport iem Intel Extreme Masters