Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.10.2017 13:02
PlayStation 4 firmware 5.1. Nowa aktualizacja konsoli Sony
5331V

PlayStation 4 firmware 5.1. Nowa aktualizacja konsoli Sony

Na początku miesiąca posiadacze PlayStation 4 otrzymali możliwość pobrania oczekiwanej aktualizacji 5.0. Nie musieliśmy długo czekać na pierwszą poprawkę do firmware, ponieważ Sony właśnie teraz publikuje łatkę oznaczoną numerem 5.1.

Wszystkie ważne aktualizacje PlayStation 4 posiadają pełne numery, więc mogliśmy oczekiwać po plastrze oznaczonym 5.0 kilku nowych funkcji. Pliki już trafiły na nasze konsole, ale niektórzy gracze napotkali na niespodziewane problemy, więc Sony musiało interweniować.

Sony prepared a great offer

Po zaledwie 24 godzinach od opublikowania firmware 5.0 otrzymaliśmy niepokojące sygnały od posiadaczy PlayStation 4 z zepsutym czytnikiem Blu-ray, którzy nie mogli dokończyć aktualizacji.. Sytuacja była kłopotliwa, więc Japończycy musieli działać.

Na serwerach właśnie wylądowała łatka oznaczona numerem 5.1. Co wprowadza? Pełna lista zmian pozostaje sekretem, ale jak zawsze japońska korporacja zajmuje się osławioną „poprawą stabilności systemu”.

Niektórzy gracze uważają, że 5.1 może również naprawiać błąd z bezprzewodowym połączeniem, ale trudno tak naprawdę przewidzieć – dopiero informacje zwrotne od „poszkodowanych” graczy pozwolą nam dokładnie określić usunięte problemy.

Łatka zajmuje 374MB, więc przed rozpoczęciem wieczornej rozgrywki, warto włączyć konsolę kilka minut wcześniej.

Źródło: Twitter

Tagi: firmware playstation 4 Sony

Nie przegap