Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 24.10.2017 12:46
Resident Evil 2 - The Board Game. Ogromny sukces zbiórki. Zainteresowanie przekroczyło oczekiwania
1553V

Resident Evil 2 - The Board Game. Ogromny sukces zbiórki. Zainteresowanie przekroczyło oczekiwania

Steamforged Games wyrobiło już sobie renomę przy okazji planszówki bazującej na marce Dark Souls. W związku z tym fani hojnie wpłacali pieniądze na Kickstarterową akcję związaną z Resident Evil 2 - The Board Game.

Zbiórka na planszówkę Resident Evil 2 zakończyła się błyskawicznym happy endem. Kasa na Resident Evil 2 - The Board Game znalazła się w zaledwie 60 minut. Tyle czasu zajęło zgromadzenie ponad 150 tysięcy funtów przez Steamforged Games na Kickstarterze. Finalnie twórcom udało się zebrać przez 28 dni aż 800 tysięcy funtów. To więcej niż zakładały najbardziej ambitne cele rozszerzone (było ich aż 34). Dzięki uzyskaniu tak rewelacyjnego wyniku autorzy zapewnią nam dostęp m.in. do wielu dodatkowych figurek, które znajdą się w pudełkach z grą.

Resident Evil 2 - The Board Game zostało zaprojektowane jako strategiczna, survivalowa planszówka dla maksymalnie 4 graczy. Produkcja zostanie wprowadzona do dystrybucji we wrześniu 2018 r. Gra będzie rozsyłana do klientów na całym świecie.

W naszej galerii znajdziecie zdjęcia szykowanej planszówki. Poniżej mamy też dla was materiały wideo, prezentujące rozgrywkę.

Tagi: gra planszowa planszówka Resident Evil steamforged