Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 23.10.2017 12:36
NeoGAF nie działa. Szef ogromnego forum oskarżany o molestowanie seksualne
1336V

NeoGAF nie działa. Szef ogromnego forum oskarżany o molestowanie seksualne

Ogromne angielskojęzyczne forum fanów gier wideo jest niedostępne online od weekendu. Zdarzenie ma prawdopodobnie związek z oskarżeniem szefa NeoGAF o molestowanie seksualne.

W trakcie weekendu użytkownicy bardzo popularnego forum NeoGAF zauważyli, że reżyserka filmów Ima Leupp umieściła na swoim Facebooku oskarżenie Tylera "Evilore'a" Malki, który rzekomo miał ją molestować. Leupp w ten sposób przyłączyła się do ruchu #MeToo, który w USA zachęca kobiety do ujawniania przypadków niestosownych zachowań o charakterze seksualnym. Temat nabrał ostatnio rozgłosu po oskarżeniu sławnego producenta filmowego Harveya Weinsteina o molestowanie i gwałt.

Leupp napisała na swoim Facebooku, jak piła z właścicielem NeoGAF w 2015 roku alkohol w hotelowym pokoju. Reżyserka wypiła zbyt dużo, zwymiotowała i poszła pod prysznic. Po chwili do kabiny dołączył nieproszony Malka, który rzekomo był nagi. Nie doszło do niczego więcej, ale odmowa "dalszego ciągu" wywołała ponoć w założycielu NeoGAF złość. W kolejnych miesiącach Tyler Malka miał być dla złośliwy dla Imy Leupp.

Społeczność NeoGAF zażądała od Tylera Malki wyjaśnień. Mężczyzna nie przedstawił jednak swojej wersji wydarzeń, co było katalizatorem do odejścia prawie wszystkich modów z popularnego forum. Obecnie forum działające od ponad dekady jest nieosiągalne. Przy próbie wejścia na NeoGAF pojawia się tylko komunikat o przeprowadzanych pracach konserwacyjnych.

Społeczność NeoGAF nadal czeka na jakikolwiek komunikat ze strony Tylera Malki.

Tagi:

Nie przegap