Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.10.2017 17:40
Gabe Newell wśród 100 najbogatszych Amerykanów. Valve rośnie w wyjątkowym tempie
1724V

Gabe Newell wśród 100 najbogatszych Amerykanów. Valve rośnie w wyjątkowym tempie

Forbes opublikował najnowsze zestawienie najbogatszych Amerykanów i na liście znalazł się szef Valve. Sytuacja nie powinna nikogo specjalnie dziwić, ponieważ firma Gabe’a Newella wciąż rośnie i dominuje na rynku.

Już w marcu 2012 roku Gabe Newell pojawił się w zestawieniu Forbes, jednak wtedy współzałożyciel Valve trafił na listę miliarderów. Był to oczywiście dopiero początek dobrych informacji dla byłego pracownika Microsoftu, który w styczniu 2017 roku trafił na listę najbogatszych Amerykanów – znalazł się wtedy na 134 miejscu z majątkiem wycenionym na 4,1 miliarda dolarów.

Major w Counter-Strike: Global Offensive. Znamy szczegóły turnieju – Virtus.pro zawalczy o 1 mln dolarów

Gabe Newell nie musiał czekać nawet 12 miesięcy, by znaleźć się w najlepszej setce. Forbes zaktualizował zestawienie i szef Valve znajduje się aktualnie na 97 miejscu wśród najbogatszych Amerykanów.

Wartość jego „dziecka” została wyceniona na 5,5 miliarda dolarów – od marca 2013 roku firma zanotowała pięciokrotny wzrost. Warto tutaj zwrócić uwagę, że Valve nie jest spółką notowaną na giełdzie, więc nie dzieli się swoimi finansami, ale według Forbes niewiele ponad 50% spółki należy właśnie do Newella.

Wyniki Valve nie biorą się z „powietrza”, ponieważ dominacja firmy jest znacząca na rynku PC. To właśnie ta platforma sprzedaje licencje na gry dla 125 milionów użytkowników, którzy coraz to chętniej wydają gotówkę właśnie na Steam.

Źródło: https://www.forbes.com/forbes-400/list/4/#version:static

Tagi:

Nie przegap