Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.10.2017 17:12
LEGO Dimensions zaliczyło prawdopodobnie cichą śmierć. Gra nie osiągnęła dobrych wyników
905V

LEGO Dimensions zaliczyło prawdopodobnie cichą śmierć. Gra nie osiągnęła dobrych wyników

Traveller’s Tales zapowiadając LEGO Dimensions miało rozbić bank. Świetny pomysł, znane figurki i ciekawe opowieści były dla wielu przepisem na sukces, ale wiele na to wskazuje, że gra została wrzucona do kosza przez samego wydawcę.

LEGO Dimensions trafiło na półki sklepowe we wrześniu 2015 roku. Od tego czasu gracze mogli zapoznać się z podstawową historią, którą można było rozszerzyć dzięki licznym, małym dodatkom.

LEGO Dimensions. Filmowy Lego Batman wkracza do akcji

Gracze czekali na kontynuację zdarzeń i LEGO Dimensions 2, jednak według informacji pozyskanych przez dziennikarze Eurogamera, rozwój gry został wstrzymany. Jest to dość zaskakująca sytuacja, ponieważ propozycja Traveller’s Tales zdołała pokonać konkurencyjne Skylandersy i produkcja była w zasadzie ostatnim tytułem z gatunku „toy-to-life”.

Zdaniem redakcji, LEGO Dimensions nie osiągnęło założonych celów, co w sumie nie jest specjalnie zaskakujące, bo podstawka była wyjątkowo droga. Mimo to firma miała ogromne plany na rozwój, chciała przygotowywać trzeci sezon rozszerzeń, ale wszystko zostało wstrzymane.

Problemem LEGO Dimensions okazała się cena nawet samych dodatków, które choć były spore, to jednak nie wystarczająco wysokie, by wydawca mógł cokolwiek zarabiać ze sprzedaży – podobno tylko niektóre opakowania DLC przynosiły faktyczne zyski. Problemem okazała się… Marka LEGO, której licencja jest wyjątkowo kosztowna.   

Śmiało możemy w tej sytuacji powiedzieć, że LEGO Dimensions nie mogło osiągnąć sukcesu ze względu na… Własną markę. Narzucona opłata związana z wykorzystaniem znaku towarowego wywindowała ceny zestawów, które dość skutecznie odstraszyły graczy.

Źródło: http://www.eurogamer.net/articles/2017-10-18-the-sad-slow-death-of-lego-dimensions

Tagi: lego LEGO Dimensions Traveller's Tales Warner Bros.

Nie przegap