Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 20.10.2017 13:01
Śródziemie: Cień Wojny na Xbox One X zapewnia "dramatyczną poprawę grafiki" względem PS4 Pro
3787V

Śródziemie: Cień Wojny na Xbox One X zapewnia "dramatyczną poprawę grafiki" względem PS4 Pro

DigitalFoundry wzięło jeszcze raz na warsztat Śródziemie: Cień Wojny. Tym razem redakcja przeanalizowała grafikę w tej produkcji w wersji na Xbox One X.

DigitalFoundry nie może się nachwalić nowego Śródziemia w wersji na Xbox One X. Ekipa nazywa grę odpaloną na Xbox One X "znaczną poprawą w stosunku do wersji na PS4 Pro".

"Problemy z teksturami występujące na PS4 Pro zostały wyeliminowane. Cień Wojny zapewnia przez 12GB pamięci typu GDDR5 dramatyczną poprawę jakości grafiki, szczególnie w zakresie tekstur gruntu, które na Pro prezentują się przeciętnie. Wersja na XOne X zapewnia ostrzejszy, wyraźniejszy obraz.

Oprócz znacznie lepszych tekstur Śródziemie: Cień Wojny zapewnia na Xbox One X wyraźnie większy promień dorysowywania obiektów i cieniowania niż na PS4 Pro.

W trybie 4K Xbox One X działa w natywnej rozdzielczości 3840x2160. Dzieje się to kosztem jakości LOD oraz filtrowania tekstu. W przypadku wybrania najwyższej jakości obrazu natywna rozdzielczość spada do 3360x1890. To nadal lepsza wartość niż na PS4 Pro, które w "Quality Mode" zapewnia natywne 1512p. Gra działa, tak jak na PS4 Pro, z płynnością 30 fps.


Źródło: http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2017-shadow-of-war-xbox-one-x-one-version-to-rule-them-all

Tagi:

Nie przegap