Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 20.10.2017 11:34
Zamknięcie Visceral Games. EA Vancouver wykorzysta pracę studia jako fundament nowej gry Star Wars
747V

Zamknięcie Visceral Games. EA Vancouver wykorzysta pracę studia jako fundament nowej gry Star Wars

Wieści o tym, że EA rozwiązuje bardzo utalentowane Visceral Games zszokowały dużą część graczy. Na temat zamknięcia studia postanowił wypowiedzieć się dziennikarz Jason Schreier, który zna kilka osób, które pracowały w rzeczonej firmie.

Jason Schreier napisał na Twitterze, że - wbrew temu co mówi się w Sieci - Visceral Games nie zostało rozwiązane w związku z faktem, że deweloperzy przygotowywali grę singleplayer a nie tytuł sieciowy. Niestety dziennikarz posiadający kontakty w Visceral Games nie podał definitywnej przyczyny zamykania studia.

EA wydało na ten temat oświadczenie, w którym zapewniało, że tworzony projekt Star Wars nadal powstaje i przemieni się z linearnej gry przygodowej, koncentrującej się na fabule w "doświadczenie, do którego gracze będą chcieli wracać przez bardzo długi czas".

Czy to oznacza, że projekt Star Wars, nad którym pracowało Visceral, zmienia się w grę sieciową? To możliwe. Póki co Kotaku twierdzi, że projekt uzyskał nazwę roboczą "Ragtag". Pieczę nad produkcją przejął zespół EA Vancouver (aka EA Canada), który odpowiada m.in. za serię NHL i FIFA, ze Stevem Anthonym na czele. Nowa grupa deweloperów wykorzysta stworzone już modele graficzne "jako fundament" dla produkcji Star Wars. Takie wyrażenie wskazuje na fakt, że EA Vancouver wprowadzi pewnie drastyczne zmiany do gameplayu i scenariusza szykowanej produkcji.

Źródło: http://www.playstationlifestyle.net/2017/10/18/details-on-canceled-visceral-games-star-wars-game-emerge/?utm_source=rss

Tagi: ea EA Vancouver kotaku visceral games Zamknięcie

Nie przegap