Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.10.2017 15:35
Call of Duty: WWII zostało ocenzurowane w Australii. Specjaliści przedstawili szczegóły
1511V

Call of Duty: WWII zostało ocenzurowane w Australii. Specjaliści przedstawili szczegóły

Mieszkańcy Australii nie otrzymają normalnej wersji Call of Duty: WWII. Activision musiało ocenzurować jedną ze scen, o której wspomniało Australian Classification Board. Sledgehammer Games poruszyło w opowieści trudny temat. 

Australijczycy ponownie nie otrzymają pełnej wersji gry wideo. Australian Classification Board zdecydowało się przydzielić Call of Duty: WWII klasyfikację „R18+” z adnotacją o „zagrożeniu przemocy seksualnej”. Activision postanowiło zmienić jedną ze scen i wysłać kod produkcji do ponownej weryfikacji.

Recenzja Call of Duty: WWII

Jest to standardowa praktyka w przypadku tego kraju, jednak Australian Classification Board ujawniło konkretne informacje dotyczące wydarzeń – podczas rozgrywki pojawiła się scena zawierająca „odniesienie do przemocy seksualnej z konkretnym uzasadnieniem”, ale podczas gry nie zobaczymy aktu, czy też samo wydarzenie nie jest pokazane jako „zachęta dla gracza”.

Australijczycy opisali scenę następującymi słowami:

„Gracz kontroluje kobietę o imieniu Rosseau, która jest świadkiem, gdy nazista zaciąga kobietę do gabinetu. Gdy Rosseau próbuje wejść, drugi żołnierz mówi „odejdź”

W tej sytuacji gracz ma dwie możliwości – może odpuścić, a wtedy usłyszy różne krzyki lub wejdzie do drzwi, a w tej sytuacji zobaczy żołnierza, który próbuje dokonać gwałtu na kobiecie. To właśnie z tego powodu autorzy musieli zmienić scenę, jednak nie otrzymaliśmy informacji, w jaki sposób akcja zostanie poprowadzona po dokonaniu korekty.

Źródło: https://www.videogamer.com/news/call-of-duty-ww2-edits-implied-sexual-assault-scene-in-australian-version

Tagi: Activision australia Call of Duty: WWII cenzura Sledgehammer Games

Nie przegap