Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.10.2017 20:36
Super NT to kolejna retro konsola. Sprzęt dla wiernych fanów Nintendo
1881V

Super NT to kolejna retro konsola. Sprzęt dla wiernych fanów Nintendo

Nintendo zdecydowało się wrzucić na rynek dwie konsole z serii „Mini”, jednak w obu przypadkach sprzęt posiada zamkniętą strukturę, więc gracze w legalny sposób nie mogą odpalić na urządzeniu dodatkowych gier. Z pomocą przychodzi Super NT, które pozwoli na pełną swobodę w doborze ulubionych produkcji.

Super NT to ciekawy sprzęt współpracujący z kartridżami z Super Nintendo Entertainment System oraz Super Famicom. Konsola zadebiutuje w lutym przyszłego roku, będzie pozbawiona blokady regionalnej, autorzy obiecują kompatybilność z całym światem (odbiorniki i prąd), a dodatkowo urządzenie zaoferuje dodatkowe przyjemności.

Nintendo Classic Mini: SNES - test konsoli

Pewnie nie każdy będzie zainteresowany taką propozycją, ale jeśli posiadacie w domach „karty” z ulubionymi produkcjami z przykładowo SNES-a, to możecie sięgnąć po ten sprzęt. Za około 684 zł otrzymacie rozgrywkę przez HDMI (1080p/720p/480p), brak opóźnień, dźwięk cyfrowy, kontroler stylizowany na klasyczny pad, aktualizacja firmware przez karty SD oraz kilka funkcji związanych z wyświetlaniem obrazu.

Twórcy zaznaczają, że sprzęt nie jest tani, ale ma zaoferować najlepszą przyjemność z klasycznej rozgrywki, a dzięki wykorzystanym materiałom urządzenie ma przeżyć wiele lat. Kevin Horton – jeden z inżynierów odpowiedzialnych za maszynę – wspomniał, że przez ostatnie 14 miesięcy pracował w pełnym wymiarze godzin nad idealnym odwzorowaniu rozgrywki ze SNES-a.

Super NT został oparty na FPGA (bezpośrednio programowalna macierz bramek - rodzaj programowalnego układu logicznego) i to właśnie dzięki zastosowaniu tej technologii rozgrywka na konsoli jest podobno znacznie przyjemniejsza od klasycznego emulatora.

Zdaniem firmy Analogue, każda gra z każdego regionu ze Super Nintendo włączona na Super NT zaoferuje pełną rozgrywkę na nowoczesnych telewizorach bez jakichkolwiek wad i problemów technicznych.

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/a-promising-new-way-to-play-super-nintendo-games-c/1100-6454097/

Tagi: snes snes mini super nt

Nie przegap