Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 16.10.2017 12:04
Ranking sprzedaży z UK. Śródziemie walczy z The Evil Within 2 i FIFA 18
756V

Ranking sprzedaży z UK. Śródziemie walczy z The Evil Within 2 i FIFA 18

Ranking GfK Chart-Track z Wielkiej Brytanii to jedna z niewielu okazji, by poznać bestsellery w kategorii pudełkowych wydań gier. Tym razem do starcia o pierwsze miejsce w UK stanęła FIFA 18 oraz debiutujące Śródziemie: Cień Wojny. Rezultat tej konfrontacji łatwo było przewidzieć.

Piłka nożna jest kultowa na Wyspach Albionu, a królem w tym gatunku jest cały czas seria FIFA. Sequel Cienia Mordoru nie miał w związku z tym szans w konfrontacji z FIFA 18. Gała kopana EA utrzymała pozycję lidera w najnowszym rankingu sprzedaży gier z UK. Śródziemie: Cień Wojny musiało natomiast zadowolić się drugim miejscem w rankingu top 10.

Być może na taki stan rzeczy wpłynęły doniesienia o systemie loot boxów, wciśniętym do tej gry singleplayer. W każdym razie WB Games nie musi się specjalnie przejmować o swoje finanse. Wydawca ma w rankingu aż 3 swoje tytuły (oprócz Cienia Wojny również Lego World na miejscu 9 oraz The Lego Ninjago Movie Videogame na miejscu 10).

O dobrym wyniku można mówić w przypadku The Evil Within 2, które zadebiutowało na pozycji 3. Na czwarte miejsce zleciała Forza 7 (sprzedaż gry spadła o 63% w porównaniu ze stanem sprzed 2 tygodni). Destiny 2 zjechało na miejsce szóste i zaliczyło spadek sprzedaży o 42%.

Ranking sprzedaży gier na rynku brytyjskim (z okresu 8-15.10.2017)

  1. FIFA 18
  2. ŚRÓDZIEMIE: CIEŃ WOJNY
  3. THE EVIL WITHIN 2
  4. FORZA MOTORSPORT 7
  5. FORZA HORIZON 3     
  6. DESTINY 2
  7. GRAND THEFT AUTO V
  8. CRASH BANDICOOT N.SANE TRILOGY
  9. LEGO WORLDS     
  10. THE LEGO NINJAGO MOVIE VIDEOGAME

Tagi: ranking ranking sprzedaży Śródziemie: Cień Wojny top 10 uk wielka brytania

Nie przegap