Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.10.2017 14:35
Gran Turismo Sport z mocnym materiałem na 20-late serii
1154V

Gran Turismo Sport z przyjemnym materiałem na 20-late serii

Sony zdecydowało się na przygotowanie ciekawego materiału podsumowującego 20-lat serii Gran Turismo. Na filmie wypowiadają się znani deweloperzy, którzy wspominają lata prac nad kolejnymi odsłonami.

W 1997 roku na rynku zadebiutowało Gran Turismo. Była to wyjątkowa produkcja, która zapoczątkowała lata świetnych wyścigów dla wszystkich fanów elektronicznej rozgrywki. To najlepiej sprzedająca się gra na pierwsze PlayStation.

Recenzja Gran Turismo Sport

Gran Turismo Sport zadebiutuje na rynku już w przyszłym tygodniu i będzie to bez wątpienia jedna z największych premier dla posiadaczy PlayStation 4 od premiery tego urządzenia w 2013 roku. Tytuł miał pierwotnie zadebiutować w ubiegłym roku, ale opóźnienie premiery pozwoliło znacząco rozbudować grę.

Japończycy z Polyphony Digital w 1997 roku stworzyli wyjątkową pozycję i sami deweloperzy doskonale wiedzieli, że wrzucą na rynek coś wielkiego. Ten magiczny moment wspomina Kazunori Yamauchi, który zaznacza, że jego zespół zamierzał wydać „grę niemal idealną”. To właśnie legendarny deweloper powtarzał już podczas kreowania pierwszej odsłony, że „nie ma rzeczy niemożliwych”, a sam twórca nie odpuszczał zespołowi, bo chciał stworzyć wielki tytuł.

Świetnie na temat serii wypowiedział się Shuhei Yoshida, który był współproducentem pierwszego GT:

„Myślę, że zupełnie zmieniła się skala i rozmiar wszystkiego. Ale filozofia tworzenia Gran Turismo się nie zmieniła. Zawsze dążymy do perfekcyjnego odwzorowania aut, którymi będzie jeździł gracz. Jednak rozwój technologii pozwolił twórcom na włożenie jeszcze większej pracy w uchwycenie wszystkiego, nie tylko samochodów, ale także tras, zachowania światła przy zmianach pogody. To niesamowite, ile pracy włożono w jeden projekt.”

Tagi: gran turismo Gran Turismo Sport playstation 4 Polyphony Digital sony