Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 12.10.2017 09:56
Fortnite: Battle Royale ostro się rozpędza. 10 milionów graczy w 2 tygodnie
1797V

Fortnite: Battle Royale ostro się rozpędza. 10 milionów graczy w 2 tygodnie

Autor Battlegrounds miał chyba uzasadnione obawy wobec Fortnite: Battle Royale. Gra cieszy się ogromnym zainteresowaniem, czym chwali się oczywiście Epic Games.

Tryb Battle Royale w Fortnite został udostępniony za darmo na wszystkich platformach i - jak łatwo się domyślić - jest to kluczowa sprawa w jego popularyzacji. Rozgrywka w Battle Royale mocno przypomina gameplay z Playerunknown's Battlegrounds, w związku z czym niedawno deweloperzy z Bluehole oskarżyli Epic o plagiat i pogrozili "procesem sądowym". Póki co spięcie dwóch firm nie przerodziło się jednak w sądowy konflikt.

Autorzy Battlegrounds z pewnością mają jednak powód do obaw. W Fortnite: Battle Royale zagrało bowiem ponad 10 milionów graczy w zaledwie 2 tygodnie, czym chwali się Epic w nowej infografice, którą możecie otworzyć w naszej galerii. Gracze spędzili 44 miliony godzin, bawiąc się w Battle Royale, znaleźli w tym czasie 58 milionów pułapek i zbudowali 797 segmentów schodów/stropów/ścian.

To nie koniec osiągnięć związanych z Fortnite: Battle Royale. Epic Games poinformowało nas, że w ostatni weekend serwery gry zanotowały w szczytowym momencie aż 525 tysięcy graczy. Oczywiście daleko grze jeszcze do wyników Battleground, które wykręca w tej kategorii wyniki na poziomi 1,9 mln graczy na Steam, ale i tak trzeba powiedzieć, że te produkcja free-to-play szybko nabiera wiatru w żagle.

 

Tagi: battle royale battlegrounds fortnite: battle royale

Nie przegap