Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.10.2017 14:06
Star Ocean: The Last Hope 4K na PS4 i PC
839V

Star Ocean: The Last Hope na PlayStation 4 i PC. Wersja 4K zadebiutuje jeszcze w tym roku

Japończycy właśnie potwierdzili odpicowanie znanej odsłony serii Star Ocean. Przygoda jeszcze w tym roku trafi na komputery osobiste, PlayStation 4 i PlayStation 4 Pro.

Star Ocean: The Last Hope trafiło w 2009 roku na PlayStation 3 i Xboksa 360. Tytuł przygotowało znane studio Tri-Ace, a gra zgarnęła oceny na poziomie 72-74%. Square Enix w swoim czasie chwaliło się, że w pierwszym miesiącu od premiery gracze nabyli 450 tysięcy egzemplarzy produkcji.

Star Ocean: The Last Hope w Encyklopedii PPE.pl

Japończycy zdecydowali się na wielki powrót Star Ocean: The Last Hope. Gra zadebiutuje na konsolach Sony oraz komputerach osobistych i premiera w Japonii odbędzie się 28 listopada – aktualnie nie potwierdzono daty premiery na Zachodzie.

Wydanie na PlayStation 4 zadziała w 1080p, a na PlayStation 4 Pro w rozdzielczości 4K. Gracze skorzystają ze wszystkich znanych funkcji konsoli pokroju Share, Share Play, zgarną trofea, a twórcy zapowiedzieli dopracowanie płynności animacji. Edycja na komputery osobiste wskoczy na Steam, jednak na dokładne szczegóły dotyczące ulepszeń graficznych musimy jeszcze zaczekać.

Jest to bez wątpienia ciekawa wiadomość dla fanów jRPG-ów, bo choć seria Star Ocean nie jest w Polsce wyjątkowo popularna, to jednak na pewno znajdą się chętni na poznanie tej przygody – warto tutaj przypomnieć, że akcja tytułu rozgrywa się na kilkaset lat przed wydarzeniami z pierwszej części Star Ocean.

Źródło: Twitter

Tagi: 4k Square Enix star ocean: the last hope tri-ace