Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.10.2017 20:03
Detroit: Become Human to największa gra w historii Quantic Dream
1674V

Detroit: Become Human to największa gra w historii Quantic Dream

Na początku przyszłego roku poznamy nową przygodę wykreowaną przez francuskie Quantic Dream. Sony bardzo wierzy w produkcję i zapowiada najbardziej złożoną historię, która w znaczący sposób przewyższy Heavy Rain oraz Beyond: Dwie Dusze.

Quantic Dream przyzwyczaiło graczy do tworzenia mocnych opowieści. To właśnie ta ekipa stworzyła Heavy Rain czy też Fahrenheit. Francuzi specjalizują się w tworzeniu interaktywnych opowieści poruszających trudne tematy.

Detroit: Become Human znów błyszczy. 13 minut rozgrywki z TGS 2017

W sprawie gry postanowił wypowiedzieć się Jason Stewart, producent Sony XDev Europe, który jest dobrze zaznajomiony z pacami nad tytułem. Przedstawiciel japońskiej korporacji potwierdził skalę projektu:

„To największa gra w historii Quantic Dream pod względem rozgałęzień. Godziny i dni na sesjach mo-cap sprawiły, że gra znacznie przekroczyła wcześniejsze projekty takie jak Beyond: Dwie Dusze oraz Heavy Rain – to najambitniejsza narracyjna gra.”

Stewart zaznaczył, że gracz stanie przed istotnymi wyborami, które wpłyną nie tylko na jedną scenę, a całą opowieść. Producent podkreślił, że pamiętne demo „Kara” nie było tak naprawdę pomysłem na produkcję, a wyłącznie prezentacją możliwości nowego silnika – dopiero po pozytywnych reakcjach na bazie projektu powstał pomysł na Detroit: Become Human.

Niestety, nie otrzymaliśmy pozytywnych informacji dotyczących daty premiery. Detroit: Become Human zadebiutuje na rynku w pierwszych miesiącach 2018 roku, ale wciąż czekamy na konkrety od japońskiej korporacji.

Źródło: http://www.pushsquare.com/news/2017/10/feature_detroit_become_human_is_quantic_dreams_biggest_ever_game

Tagi:

Nie przegap