Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.10.2017 15:03
MSI Force GC30 i GC20 zapowiedziane. Nowe pady dla konsol oraz PC
1488V

MSI Force GC30 i GC20 zapowiedziane. Nowe pady dla konsol oraz PC

MSI zdecydowało się rozszerzyć swoją ofertę i firma zapowiedziała dwa kontrolery, które trafią na rynek jeszcze w tym roku. Na dobry początek otrzymaliśmy konkretne informacje dotyczące funkcji oraz wykorzystanych materiałów.

MSI Force GC30 i MSI Force GC20 to dwa pady zapowiedziane przez tajwańskiego producenta. Firma od wielu lat koncentruje się na tworzeniu płyt głównych, gamingowych laptopów, monitorów, kart graficznych, czy też gamingowych komputerów.

Xbox One z kontrolerem z pierwszego Xboksa. Producent pokazał ostateczną wersję

Zaprezentowane kontrolery trafią na rynek do końca roku i w obu przypadkach twórcy zdecydowali się na układ znany z między innymi Xboksa One oraz Xboksa 360. Klienci otrzymają możliwość wymiany metalowego D-pada, dwa analogi, standardowy układ przycisków funkcyjnych, cztery triggery ze specjalnymi żłobieniami, jednak warto zwróci uwagę na gumy przygotowane na bokach – zdaniem producenta zapewniają świetne wrażenia i pełną kontrolę nad urządzeniem.

Kontrolery na pierwszy rzut oka różnią się łącznością – MSI Force GC30 korzysta z bezprzewodowego połączenia, a do rozgrywki z MSI Force GC20 niezbędny jest kabel. W obu przypadkach zastosowano podwójne wibracje zapewniające odpowiednie wrażenia.  

Aktualnie nie poznaliśmy ceny oraz wszystkich wspieranych platform. Nie będzie raczej zaskoczenie jeśli sprzęt zostanie wyceniony na około 200 zł, a ujawnione wersje podłączymy go do PC oraz Xboksa One i Xboksa 360. Jeśli MSI che zainteresować propozycją posiadaczy PlayStation 4, to musi zadbać o panel dotykowy oraz zmienić oznaczenia poszczególnych przycisków.

MSI Force GC30 i GC20

Źródło: informacja prasowa

Tagi: msi msi force msi force gc20 msi force gc30

Nie przegap