Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 03.10.2017 16:00
Star Wars: Battlefront II z 2005 roku żyje. Gra odzyskała multiplayer i zyskała cross-play
1273V

Star Wars: Battlefront II z 2005 roku żyje. Gra odzyskała multiplayer i zyskała cross-play

Jutro rozpoczną się testy Star Wars: Battlefront II, jednak najwięksi fani gatunku mogą zapoznać się z „klasycznym”, drugim Battlefrontem. Gra otrzymała drugie życie i dzięki połączeniu serwerów gracze mogą uczestniczyć w bitwach.

DICE rozpoczęło w 2015 roku „nowy bieg” dla serii Star Wars: Battlefront. Twórcy po dwóch latach przygotowali kontynuację, która trafi na półki sklepowe już w listopadzie. Należy jednak wiedzieć, że „dwójka” miała już swoją premierę i to w 2005 roku.

Star Wars: Battlefront II beta. Data rozpoczęcia, wyzwania, tryby, wymagania sprzętowe i szczegóły

Studio Pandemic było odpowiedzialne za Star Wars: Battlefront II z 2005 roku. Tytuł trafił na PlayStation 2, PlayStation Portable, Xboksa oraz komputery klasy PC. Gra została doceniona przez wielu graczy i zgarnęła oceny na poziomie 84% (edycja na PS2).

Gra zawitała właśnie na GOG.com i gracze mogą bez najmniejszych przeszkód cieszyć się trybem sieciowym – sytuacja jest o tyle przyjemna, że w tym wypadku możemy mówić o pewnym cross-playu, bo serwery Steam zostały połączone z tymi z GOG-a.

Jest to naprawdę dobra wiadomość dla fanów klasyki, ponieważ produkcję można wyrwać za zaledwie 17-18 zł, a pewnie wielu fanów Gwiezdnych Wojen i tak posiada ją w swoich bibliotekach. Dla ciekawskich, tak prezentują się minimalne wymagania sprzętowe:

  • System operacyjny: Windows 2000, XP lub Vista
  • Procesor: Intel Pentium 4 1.5 GHz lub Athlon XP 1500+
  • Pamięć: 256 MB
  • Grafika: karta graficzna z 64 MB RAM-u obsługująca Vertex Shader i Pixel Shader (VS/PS)
  • DirectX®: 9.0c
  • Dysk twardy: 4.3 GB
  • Dźwięk: karta dźwiękowa kompatybilna z DirectX 9.0c

To oczywiście dobry moment, by przypomnieć, że już jutro startuje beta tegorocznego Star Wars: Battlefront II – wszystkie szczegóły zmagań znajdziecie powyżej.

Źródło: https://www.gog.com/news/star_wars_battlefront_ii_now_supports_crossplay

Tagi: gog.com Pandemic pc star wars: battlefront ii Steam