Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 03.10.2017 12:39
Cuphead. Poważny błąd związany z save'ami na PC
665V

Cuphead. Poważny błąd związany z save'ami na PC

Ekstremalnie wysoki poziom trudności to nie jedyny problem, z jakim zmagają się świeżo upieczeni posiadacze Cuphead. Niestety ponownie okazuje się, że deweloperzy trochę po macoszemu traktują pecetowe konwersje.

Bugi związane z zapisywaniem stanów gry to robactwo najpaskudniejszego sortu. Niestety jeden z takich robali zaplątał się w kodzie pecetowej wersji Cuphead. Wielu graczy grających w tę ekstremalnie trudną platformówkę 2D żali się na Reddit i Twitterze, że w produkcji występuje bug, który sprawia, że gra przestaje prawidłowo zapisywać save'y po wykonaniu pewnej czynności. Chodzi o zastosowanie kombinacji Alt+Tab na klawiaturze. Po przejściu w ten sposób do innej aplikacji, do czego przyzwyczajeni są pecetowcy, i po powrocie do zabawy w Cuphead, tytuł niestety nie zapisuje już postępów (o czym nie jesteśmy informowani). Przy następnym odpaleniu Cuphead gracze odkrywają, że utracili w ten sposób całe zaliczone poziomy.

Recenzja Cuphead

O błędzie wie już na szczęście studio MDHR, które zapewniło, że przygotowuje jak najszybciej patch, naprawiający bug. Problem ma występować tylko na Windows 10.

Cuphead zebrał masę pochwał od graczy i dziennikarzy. Średnia ocen tej produkcji dostępnej na PC oraz XOne to obecnie bardzo wysokie 8.6/10.

Tagi: bug błąd Cuphead konwersja PC

Nie przegap