Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 03.10.2017 08:19
Dragon's Dogma: Dark Arisen zgarnia mocne oceny... pomimo kiepskiej grafiki i tylko 30 fps na PS4 Pro
1950V

Dragon's Dogma: Dark Arisen zgarnia mocne oceny... pomimo kiepskiej grafiki i tylko 30 fps na PS4 Pro

Dragon's Dogma: Dark Arisen to kolejny tytuł, po który wydawcy sięgnęli, by nabić sobie małym wysiłkiem kieszenie - tak mogą powiedzieć złośliwi. A może powiedzą tak po prostu realiści? Sprawdźmy, jak prezentuje się pierwszy kawałek rozgrywki z tego RPG-a akcji i jakie oceny otrzymuje produkcja.

Powiedzmy sobie szczerze - szału w tej reedycji Dragon's Dogma: Dark Arisen nie ma. Wygląda na to, że deweloperzy ograniczyli się do opracowania tekstur w wyższej rozdzielczości (przy czym nie opracowali ich od nowa, tylko pogrzebali przy istniejących już plikach) i delikatnego poprawienia oświetlenia. Możemy zapomnieć w związku z tym o lepszej geometrii obiektów a nawet o tak wydawałoby się podstawowych elementach jak lepsze LoD czy większy promień dorysowywania obiektów. Gra prezentuje się prawie tak samo jak tytuł z PlayStation 3 i w dodatku działa tylko w 30 fps.

PlayStation 4 Pro CUH-7100. Nowy model najmocniejszej konsoli Sony

Cóż, nikt nie będzie kupował Dragon's Dogma na PS4, XOne dla grafiki. To raczej gratka dla osób, które przegapiły tę markę w wersji na konsole ostatniej generacji. Gameplay jest na tutaj na tyle ciekawy, że warto dać grze Capcom szansę.

Dragon's Dogma: Dark Arisen właśnie trafiło do sprzedaży na Xbox One i PS4 (pecetowcy dostali swoją wersję już w styczniu 2016 roku). Tytuł był bardzo dobry w pierwotnej wersji na PS3/X360, co oczywiście znajduje odzwierciedlenie w ocenach również teraz. Recenzenci nawet pomimo kiepskiej grafiki (dziennikarze narzekają m.in. na aliasing) i nieporadności Capcomu, który nie zapewnił nam 60 fps na PS4/XOne (jak podaje redakcja PushSquare nawet na PS4 Pro gra działa tylko w 30 fps!), chwalą Dragon's Dogma: Dark Arisen, wlepiając grze noty w granicach 8/10.

Recenzje Dragon's Dogma: Dark Arisen (PS4):

  • IGN Spain 8.2/10
  • Push Square 8/10
  • Multiplayer.it 8/10
  • IGN Italia 8/10
  • Attack of the Fanboy 8/10
  • Vandal 8/10
  • Push Square 8/10
  • LaPS4 7/10

Poniżej znajdziecie trochę rozgrywki z wersji na PS4 Pro.

Tagi: