Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 29.09.2017 14:35
Chernobyl VR Project. Zwiastun zachęca do realistycznej podróży
650V

Chernobyl VR Project. Zwiastun zachęca do realistycznej podróży

Ekipa z Gliwic oferuje bardzo nietypową produkcję. The Farm 51 pozwala graczom odbyć wirtualną wycieczkę po skażonej strefie Czarnobyla i Prypeci. Tytuł w końcu wylądował na sprzęcie Sony i wymaga gogli PlayStation VR.

Chernobyl VR Project nie jest typową grą akcji przeznaczoną na gogle wirtualnej rzeczywistości. Twórcy z Gliwic zdecydowali się przygotować interaktywną prezentację.

Gliwiczanie prezentują intrygujący materiał z Chernobyl VR Project

26 kwietnia 1986 roku miała miejsce katastrofa elektrowni atomowej w Czarnobylu – wydarzenie nadal jest uważane za największą katastrofę w historii energetyki jądrowej i jedną z największych katastrof przemysłowych XX wieku.

Dzięki pracy The Farm 51 każdy zainteresowany posiadacz PlayStation VR może nie opuszczając własnego domu odwiedzić skażoną strefę w Czarnobylu oraz Prypeci. Twórcy za pomocą produkcji pokazują, że wirtualna rzeczywistość w świetny sposób nadaje się nie tylko do typowej rozrywki, a może pokazać sprawy ważne społecznie.

Tytuł jest dostępny od tego tygodnia na PlayStation Store. Klienci muszą przygotować 42 zł oraz 11GB wolnej przestrzeni na konsoli. Wersja na PlayStation 4 posiada ekskluzywną zawartość – dach w sąsiedztwie nowego sarkofagu nazywanego Arką.

Poniżej możecie spojrzeć na nowy zwiastun, który przedstawia projekt.

Źródło: YouTube.com

Tagi: cena Chernobyl VR Project premiera The Farm 51 trailer zwiastun

Nie przegap